Pokret Ne davimo Beograd održaće svoju petu Skupštinu u subotu 5. februara u Domu omladine Beograda. Skup počinje u 18 časova.

Na ceremonijalnom delu pete Skupštine Ne davimo Beograd, koji u subotu počinje u 18 časova, biće predstavljena odluka o predlogu da Dobrica Veselinović bude kandidat pokreta za gradonačelnika Beograda. Takođe, predstavićemo i kandidate i kandidatkinje koji će učestvovati na izbornim listama zeleno-leve koalicije MORAMO na gradskom i republičkom nivou.

Peta Skupština Ne davimo Beograd dešava se u osvit predizborne kampanje za aprilske izbore na kojima postoji velika šansa za pobedu u Beogradu, a koja bi mogla biti i prvi korak ka smeni vlasti u celoj Srbiji.

Članovi i članice Ne davimo Beograd uložili su veliki napor i energiju i u prethodnom periodu održali preko 200 okupljanja sa građanima u komšilucima i krajevima širom grada, vodili kampanju od vrata do vrata, pokrenuli obuke kontrolora još početkom leta prošle godine i zato ne iznenađuje veliki rast podrške pokretu.

Pročitaj i ovo:

Jerinić za Insajder debatu: Zakoni u ovoj zemlji ne važe jednako za sve

Profesorka Jelena Jerinić smatra da je ključni problem osećaj nejednakog tretmana pred zakonom – posebno u slučajevima u kojima učestvuju funkcioneri vlasti ili njima bliski ljudi. Podseća na niz nerešenih ili sporno završenih slučajeva, poput pogibije radnika u Namenskoj, saobraćajne nesreće u kojoj je sin Željka Mitrovića usmrtio devojčicu, pada helikoptera ili slučaja „dva minuta na naplatnoj rampi“.