Najoštrije osuđujemo policijsko nasilje prema LGBT osobama koje se dogodilo 14. februara u Beogradu i pozivamo odgovorne institucije da pokrenu istragu o ovom slučaju!

Prema organizaciji Da se zna, policija je provalila u stan, navodno zbog prijave da se u njemu nalazi droga, ali su pretres obavljali pripadnici specijalne policije, koji su prvo vezali i oborili na zemlju dvoje cimera, a zatim im uperili oružje u glavu.

„Kada su uočili obeležja LGBT zajednice krenula je brutalnost prema njima“, rekao je Bojan Lazić iz ove organizacije i dodao da su tu policijsku ekipu vodili Strahinja Vuković i Dubravko Despotović.

Zeleno-levi front je uvek stajao uz LGBT+ zajednicu i nastaviće da se bori za bezbednost i prava svih građana i građanki koji joj pripadaju. Nasilju nad LGBT+ zajednicom nema mesta u našem drušvu, i od ključne važnosti je da se pristupi ozbiljno ovom napadu, te i da se dalje borimo za sistemske promene koje će dovesti do bezbednosti svih članova i članica našeg društva!

Zeleno-levi front najoštrije osuđuje ovaj čin nasilja i poziva odgovorne institucije da pokrenu istragu o ovom slučaju.

Pročitaj i ovo:

Stojmenović: Lončar nije rekao istinu zaposlenima Apoteke Beograd

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar nije rekao istinu na sastanku sa zaposlenima u preduzeću Apoteke Beograd, kada je tvrdio da je Vlada dala više od 500 miliona dinara za isplatu zarada zaposlenima u tom preduzeću, rekla je FoNetu šefica odborničkog kluba ZLF-PSG u Skupštini Beograda Natalija Stojmenović.

O odmazdi nad profesorkom Jelenom Kleut: Politički revanšizam nad znanjem

Jučerašnjom odlukom Proširenog Senata Univerziteta u Novom Sadu da odbije žalbu vanredne profesorke Jelene Kleut, ova ugledna profesorka ostaje bez posla na Filozofskom fakultetu, na kom je od 2009. zaposlena kao asistentkinja, a od 2020. kao vanredna profesorka. ZLF pruža podršku profesorki Jeleni Kleut i svim akademskim radnicima u borbi za autonomiju univerziteta i akademske slobode.