Pokret Ne davimo Beograd zahteva povećanje plata vozača hitne pomoći koji u manjim gradovima u Srbiji primaju manje plate nego njihove kolege u Beogradu ili Novom Sadu. Zahtevamo da se plate ljudi koji obavljaju isti posao izjednače u celoj Srbiji, ali i povećaju. Zahtevamo jednak i dostojanstven tretman svih ljudi koji obavljaju ovaj izuzetno važan posao od koga vrlo često zavise životi naših najmilijih – poručeno je na sastanku narodnih poslanika Zeleno-levog kluba, Ne davimo Beograd sa predstavnicima Udruženja vozača hitnih službi u Srbiji.

“Većina vozača hitne pomoći prima platu oko 40-tak hiljada dinara, nešto malo veću od minimalca, jer im se godinama plate obračunavaju i umanjuju na nezakonit način. Daleko manji broj vozača hitne pomoći prima platu oko 64.000 dinara, jer su tretirani na zakonit način pri obračunu plata. Iako se radi o istom poslu vozača hitne pomoći, prvi su tretirani kao vozači različitih sanitetskih vozila, pa im se plate na taj način umanjuju. Zahtevamo da svi vozači budu tretirani jednako, odnosno u statusu vozača hitne pomoći, a ne nekog drugog sanitetskog vozila, uz obavezno povećanje plate.” – izjavio je narodni poslanik Robert Kozma i poručio da su u oba ova slučaja plate ljudi koji spašavaju živote premale, a posebno imajući u vidu odgovornost koju svakodnevno preuzimaju.

Ukoliko želimo da Srbija postane mesto u kome se dobro i zdravo živi, moramo povećati plate svih medicinskih radnika i odnositi se prema njima sa dostojanstvom i uvažavanjem koje zaslužuju.

Pročitaj i ovo:

Šapić zatvara Kalemegdan za građane, a otvara ga za privatno obezbeđenje

Odluka Grada Beograda da se Kalemegdan zatvara tokom noći nema veze sa bezbednošću građana, već jedino sa finansijskom bezbednošću SNS-SPS kriminalne elite. Ovom odlukom, gradska vlast još jedan javni prostor predaje u ruke privatnom obezbeđenju. Ista firma koja obezbeđuje Kalemegdan već ima desetine ugovora sa gradom, a njihove usluge plaćaju svi Beograđani i Beograđanke, pa i oni nad kojima su pripadnici ovog privatnog obezbeđenja vršili nasilje u prethodnim mesecima.

Stojmenović o slučaju “Senjak”: VJT se više bavi šta objavljuju mediji

Poslanica Zeleno-levog fronta Natalija Stojmenović ocenila je, povodom sednice skupštinskog Odbora za odbranu i bezbednost o ubistvu na Senjaku, da javnost ni posle deset dana nema ključne odgovore o slučaju, te da se nadležne institucije, kako tvrdi, više bave reagovanjem na medijske napise nego rasvetljavanjem događaja.