
Pokret Ne davimo Beograd podržava protest “Buna protiv mafije” koji se u četvrtak, 28. jula, u 19 sati održava u Novom Sadu. Ne davimo Beograd organizuje i zajednički odlazak vozom na ovaj protest iz Beograda pošto postoji veliki broj ljudi koji razumeju i podržavaju borbu Novosađana za svoj grad.
Batinaši i policija predstavljaju i brane mafiju koja vodi ovu državu, a za koju očigledno zakoni ne važe! Ovo ne sme proći bez odgovora svih ljudi kojima je do Novog Sada i Srbije stalo.
Usvajanjem Generalnog urbanističkog plana Novog Sada otvoren je put investitorskom urbanizmu u ovom gradu koji vodi popunjavanju zelenih površina, uništavanju prirodnih dobara i podizanju gustine stanovanja tako da postojeća gradska infrastruktura ne može da izdrži pritisak i na taj način se ugrožava kvalitet života svih građana Novog Sada.
Aktivisti i organizacije iz Novog Sada koje su organizovale prvi protest kada je donošen GUP su svojom srčanošću i velikom borbom za svoj grad pokazale da zaslužuju podršku svih građana Srbije, kao što podršku zaslužuju oni koji se bore protiv ogromnih projekata kao što je Rio Tinto ili manji poput kamenoloma u Kosjeriću i uopšte protiv brojnih štetnih poteza vlasti koju sadejstvu sa bliskim investitorima ugrožavaju ljude i njihovu životnu sredinu.
Vidimo se u Novom Sadu.
Pročitaj i ovo:
Beogradom upravlja kriminal
Zakazana je šesnaesta sednica Skupštine grada Beograda. Povod sednice je rebalans budžeta, ali na dnevnom redu nije najvažnija tema: bezbednost građana Beograda.
Autorski tekst Mladena Vitasa: Siromaštvo nije nuspojava korupcionaške pljačke budžeta epskih razmera, već njen funkcionalan deo
Pročitajte autorski tekst našeg odbornika u Skupštini gradske opštine Čukarica Mladena Vitasa za portal Danas gde se bavi temama korupcije, siromaštva i društvenih nejednakosti u Srbiji.
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.






