
Narodni poslanici Zeleno-levog kluba Ne davimo Beograd, Biljana Đorđević i Radomir Lazović sastali su se sa predstavnicima tri sindikata, sindikata Nezavisnost, Sindikata zaposlenih RGZ ASNS i Jedinstvene organizacije sindikata, kako bi razgovarali o sve težoj situaciji u Republičkom geodetskom zavodu i tom prilikom poručili da će se zajedno sa sindikatima suprotstaviti urušavanju ove važne državne institucije.
Na sastanku su istaknuti brojni problemi Zavoda, ogroman broj nerešenih predmeta koji se broji u stotinama hiljada, kao i propusti u radu organizacije na koje su sindikati upozoravali godinama. Umesto konkretnih odgovora na primedbe sindikata i prijave podnete nadležnim organima, sproveden je progon sindikalnih predstavnika i njihova suspenzija, što je nedopustivo. Broj zaposlenih je rastao iz godine u godinu, ali zbog zapošljavanja nestručnog kadra i organizacionog haosa pod trenutnim rukovodstvom, produktivnost sve više opada, uprkos digitalizaciji procesa rada. Nedavni navodni hakerski napad, zbog koga je zavod mesec dana bio u zastoju, samo je vrh ledenog brega problema, a uvećani troškovi kupovine softvera, kao i instaliranje programa za praćenje zaposlenih koji nije zakonski regulisan, govore nam u kakvom je stanju Zavod – da prioritet za rukovodstvo nije sigurnost i bezbednost podataka, kvalitetna usluga za građane i zadržavanje stručnog kadra u RGZ već šikaniranje sindikalista i radnika koji dižu glas protiv javašluka, partijsko zapošljavanje i uopšte neodgovornost prema građanima i javnom interesu.
“Spremni smo da se, zajedno sa sindikatima, suprotstavimo urušavanju Zavoda i u Narodnoj skupštini pokrenemo sve dostupne mehanizme kako bi se utvrdila odgovornost za loše stanje u kome se on nalazi i sprečilo dalje propadanje. Planiramo da u utvrđivanje propusta u radu Republičkog geodetskog zavoda uključimo stručnjake, predstavnike sindikata i sve relevantne aktere koji bi pored odgovornosti utvrdili i dalji pravac razvoja ove institucije.” – izjavila je narodna poslanica Biljana Đorđević.
“Nedopustivo je da oni koji ukazuju na probleme u radu institucije budu progonjeni, kako je to danas slučaj sa predstavnicima sva tri sindikata koji postoje u RGZ. Ovi ljudi zaslužuju pohvalu, a ne progon. Bahatost i beskrupuloznost naprednjačkih direktora nije neka novost u Srbiji, ali je ponašanje prema zaposlenima Borka Draškovića posebno okrutno. – poručio je narodni poslanik Radomir Lazović i pozvao na podršku zaposlenima.
Nedavni hakerski napad, zbog koga je Zavod mesec dana bio u zastoju, samo je vrh ledenog brega, a Zeleno-levi klub, Ne davimo Beograd će insistirati na utvrđivanju svih štetnih radnji sadašnjeg rukovodstva i pokretanju procesa ukoliko se utvrdi njihova odgovornost za teško stanje ove institucije.
Pročitaj i ovo:
Đorđević: Podrška studentskoj listi jedini kredibilan način da se doprinese smeni režima
Odluka Zeleno-levog fronta da na izborima podrži studentsku listu u ovom trenutku se neće menjati jer je to jedini kredibilan način da se doprinese pobedi nad aktuelnim režimom rekla je kopredsednica ove partije Biljana Đorđević.
ZLF Smederevo: Da li će radovi na zameni vodovodnih instalacija poslužiti kao izgovor za početak rekonstrukcije Karađorđeve ulice?
ZLF Smederevo obaveštava javnost da iako tender za rekonstrukciju Karađorđeve ulice u okviru LIID projekta još uvek nije raspisan, obavljene su sve pripremne radnje, sprovedene javne nabavke, doneta odluka o dodeli ugovora izvođačima radova i izdate građevinske dozvole koje omogućavaju da rekonstrukcija vodovodne mreže u Karađorđevoj ulici počne u najskorijem roku.
Lazović: Spremni smo na borbu, podrška studentskom pokretu na izborima
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović naveo je u Danu uživo da će ta stranka dati podršku studentskoj listi i na izborima na jesen ili zimu, što prema njegovim mišljenju može da znači i neizlazak na parlamentarne izbore.






