Natalija Simović, članica Malog veća Ne davimo Beograd, izjavila je gostujući na televiziji N1 da je učešće građana u donošenju regulacionih planova za teritorije na kojima žive od suštinskog značaja.

“Gradska vlast zanemaruje potrebe građana, od onih životnih, poput vodosnabdevanja, do kulturno-istorijskog nasleđa koje su generacije pre nas stvarale. I ne samo da zanemaruje trenutne potrebe građana, već u potpunosti zanemaruje i ono što će doći u budućnosti. Ovakva vrsta urbanizma i izgradnje koja je prvenstveno zasnovana na privatnom interesu značajno urušava našu životnu sredinu, prirodne resurse kao i javna dobra.” – izjavila je Natalija Simović.

Pogledajte video izjavu Natalije Simović na linku.

Na pitanje da li građanske inicijative na tom planu mogu nešto da promene, Simović smatra da mogu i dodaje da smo svedoci da su “komšijske inicijative” dosta promenile i na Zvezdari, gde ona živi, ali i povodom planirane gradnje u šumi u Košutnjaku.

“U ovakvoj centralizovanoj vlasti, sve poluge vlasti su takve da ne postoje više nezavisne institucije, i lako će se pribaviti sve potrebne dozvole. Ostajemo jedni drugima. Postoje male pobede, koje će ultimativno zaustaviti ili odložiti do daljeg neke akcije. Građani imaju moć i treba da se pitaju kako će izgledati njihov kraj”, smatra Simović.

Pročitaj i ovo:

Zdravko Janković: Brodovi-hoteli umesto uklonjenih splavova na Savi?

Lice starog Beograda polako, ali sigurno nestaje. Sa projektom Beograd na vodi korenito se promenio izgled grada na obalama i nastavlja da se menja. Proteklog vikenda raspisan je tender za čišćenje leve obale Save, od ušća do Gazele. Na tom prostoru trebalo bi da se izgradi međunarodno putničko pristanište za brodove hotele za izložbu EXPO.

Vlast najavljuje najveći udar na državne univerzitete do sada

Zeleno-levi front upozorava na opasne namere predsednika republike i Srpske napredne stranke da kažnjavanjem državnih univerziteta uništi visoko obrazovanje u Srbiji, koje je više od dva veka jedan od najvažnijih stubova moderne srpske državnosti, čak i pre nego što je moderna srpska država postojala.