Sinoć je nakon sastanka kontrolora na Zvezdari u Beogradu, napadnuta i povređena žena koja je trebalo danas da bude predstavnica stalnog sastava biračkog odbora ispred koalicije Srbija protiv nasilja.
Na mestu napada su se ubrzo pojavili policija i hitna pomoć. Pozivamo nadležne državne organe da sprovedu istragu još jednog politički motivisanog napada i da pred lice pravde privedu počinioce.
Zeleno-levi front najoštrije osuđuje ovaj kukavički čin, a građankama i građanima Srbije ponovo poručuje da se nismo uplašili i da smo još odlučniji da Srbiju oslobodimo od nasilja.
Pročitaj i ovo:
Nelegalni radovi kod železničke stanice Novi Beograd, pozivamo na hitno zatvaranje gradilišta
Radovi kod železničke stanice na Novom Beogradu se izvode bez građevinske dozvole i stručnog nadzora, a naručilac tog projekta, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, je zatražilo hitno zatvaranje gradilišta, jer smatra da predstavlja ogroman bezbednosni rizik.
Kultura je nepoželjna u Markovcu – Opština izbacuje kreativce iz Doma kulture
Opštinske vlasti Velike Plane zahtevaju hitno iseljenje Seoskog kulturnog centra u Markovcu iz prostorija Doma kulture, uprkos tome što ga je lokalno udruženje obnovilo i u njemu već pet godina stvara kulturno-umetničke sadržaje za lokalnu zajednicu.
Lazović: Vlast ponovo pokušava da manipuliše procesom za izbor članova Saveta REM
Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je danas da vlast pokušava ponovo da "manipuliše" procesom za izbor članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) i da nekoliko kandidata ne ispunjava zakonske uslove da budu članovi tog tela.