Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović rekao je danas je da po saznanjima ZLF-a najmanje jedno vozilo (sa fotografija pored zgrade Narodne skupštine Beogradu, na kojima se vid “zvučni top”), pripada novosadskoj četi Žandarmerije.
„Pozivamo komandanta novosadske jedinice Žandarmerije da odmah kaže istinu o iznošenju zvučnog topa na protest (u subotu 15. marta) i korišćenju protiv svog naroda“, kazao je Lazović, u izjavi za agenciju Beta.
Prema rečima kopredsednika ZLF, „neće ih ništa spasiti od odgovornosti za zločin nad sopstvenim narodom“.
„Ukoliko vi i vaša jedinica niste upotrebili ovo oružje, odmah odgovorite ko jeste ovim oružje napao demonstrante koji su mirno stajali i odavali petnaestominutni pomen nastradalima u Novom Sadu“, zatražio je on.
Lazović je dodao i „da su to dužni žrtvama, studentima i građanima koji mesecima traže pravdu i istinu“.
Pročitaj i ovo:
Dinić: Vlast pokazala nervozu i da ne ume da se nosi s opozicijom
Rastislav Dinić iz Zeleno-levog fronta smatra trodnevnu sednicu skupštine, na kojoj se raspravljalo o nepoverenju vladi, na zahtev opozicije, "izuzetno uspešnom, zato što je tokom ova tri dana rečeno toliko toga o kriminalnim greškama i katastrofalnim odlukama aktuelne vlade, ali i naprednjačko-socijalističke koalicije uopšte".
Izmenama Zakona o obrazovanju vlast nastavlja rat za političko preuzimanje škola
Zeleno-levi front upozorava da predložene izmene Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja predstavljaju ozbiljan udar na autonomiju škola, demokratsko upravljanje obrazovnim sistemom i prava svih koji u njemu učestvuju – učenika, roditelja i nastavnika.
Đorđević: Ustavni sud je aktivan samo kada to odgovara nekome iz režima
Kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević ocenila je da je Ustavni sud, koji godinama ne postupa po brojnim zahtevima opozicije, prilično neaktivan kada je reč o njihovoj osnovnoj funkciji - kontroli ustavnosti i zakonitosti, ali da je aktivan kada to odgovara nekome iz vlasti.







