Kandidat za gradonačelnika koalicije MORAMO, Dobrica Veselinović, izjavio je danas da su gužve i saobraćajni kolapsi koji se svakodnevno dešavaju u Beogradu, neprihvatljivi. Kako bi se rešili problemi sa saobraćajem, pokret Ne davimo Beograd i koalicija MORAMO napravili su plan “30 minuta od kuće do posla”.

foto: nova.rs
“Moramo rešiti problem saobraćajne gužve u Beogradu tako što ćemo optimizovati javni prevoz tako da on postane efikasan, održiv i zelen. Uvođenjem tri brze linije BG voza, autobusa i tramvaja, obezbedićemo da putovanje od kuće do posla bude do 30 minuta. Ukinućemo tarifni sistem i obezbediti da se na teritoriji celog grada vozimo po istoj ceni. Ukinućemo plaćanje noćnog prevoza i ubaciti ga u tarifni sistem koji već postoji.” – poručio je Dobrica Veselinović, kandidat za gradonačelnika pokreta Ne davimo Beograd i koalicije MORAMO.
“Naš cilj je da se što veći broj građana od kuće do posla kreće za najviše 30 minuta. Proširićemo mrežu žutih traka i daćemo prednost javnom prevozu u raskrsnicama. Povećaćemo broj polazaka javnog prevoza, povećaćemo broj polazaka BG voza i proširićemo BG voz do Pančeva tako da građani Pančeva ne opterećuju Pančevački most automobilskim putovanjima. Smanjićemo cenu javnog prevoza tako da bude dostupna svim građanima.” – poručio je Zoran Bukvić, kandidat za sekretara za saobraćaj pokreta Ne davimo Beograd i koalicije MORAMO.
Pročitaj i ovo:
Nelegalni radovi kod železničke stanice Novi Beograd, pozivamo na hitno zatvaranje gradilišta
Radovi kod železničke stanice na Novom Beogradu se izvode bez građevinske dozvole i stručnog nadzora, a naručilac tog projekta, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, je zatražilo hitno zatvaranje gradilišta, jer smatra da predstavlja ogroman bezbednosni rizik.
Kultura je nepoželjna u Markovcu – Opština izbacuje kreativce iz Doma kulture
Opštinske vlasti Velike Plane zahtevaju hitno iseljenje Seoskog kulturnog centra u Markovcu iz prostorija Doma kulture, uprkos tome što ga je lokalno udruženje obnovilo i u njemu već pet godina stvara kulturno-umetničke sadržaje za lokalnu zajednicu.
Lazović: Vlast ponovo pokušava da manipuliše procesom za izbor članova Saveta REM
Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je danas da vlast pokušava ponovo da "manipuliše" procesom za izbor članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) i da nekoliko kandidata ne ispunjava zakonske uslove da budu članovi tog tela.