Povodom najnovijeg svedočenja Veljka Belivuka, vođe kriminalne grupe kojoj se na teret stavljaju najteži zločini, reagovao je Radomir Lazović, ispred koalicije MORAMO. Naime, Belivuk je u svedočenju potvrdio da je navijačka grupa “Principi” nastala za potrebe i po nalogu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

“Svedočenje Veljka Belivuka, koje je izašlo u javnost, potvrđuje da je državni vrh svesno i sa namerom osnivao navijačke grupacije sa ciljem završavanja najprljavih poslova, kao što su između ostalog i ubistava. Takođe, Belivukovo svedočenje, kao i prethodni javni istupi policajca Gorana Stamenkovića potvrđuju nam da je vrh države direktno umešan u rušenje i u Savamali, a saznali smo i za još neke poslove koje su obavil za SNS, kao što je gušenje protesta bakljadama sa krovova” – rekao je Lazović i dodao da nam sve ovo govori da je državni vrh, ne samo povezan sa kriminalom, već je njegov deo. Kada dođemo na vlast obezbedićemo da pravosuđe radi bez političkih pritisaka, tako da svi koji su počinili krivična dela odgovaraju.

Pročitaj i ovo:

Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode

Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.