Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović ocenio je danas da je odluka predsednika Srbije Aleksandra Vučića da država ne bude zastupljena na Samitu EU o Zapadnom Balkanu u Briselu, „znak konačnog brodoloma Vučićeve politike privida evropskih integracija“.
Lazović je na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije rekao da je takva Vučićeva odluka „šamar u lice građana Srbije“.
„Srbija ne sme biti talac impulsivnih odluka jednog čoveka koji sopstveni interes stavlja ispred interesa građana i države. To što Srbija danas nije u Briselu je važna poruka“, ocenio je kopredsednik ZLF.
Lazović je naveo da vlast Srpske napredne stranke doživljava pitanje otvaranja novih klastera u pregorovima s EU deklarativno a ne kao pitanje sprovođenja stvarnih reformi.
„Najveći protivnik evrointegracije je upravo Aleksandar Vučić jer ako bi se poštovali evropski standardi u pravosuđu, mnogi iz vladajuće većine bi se našli u zatvorima. Ako bi se u Srbiji poštovali evropski standardi po pitanju izbora, Vučić ne bi mogao da ih dobije“, ocenio je Lazović.
Pozvao je sve građane koji se zalažu za evropske standarde da se „na svim nivoima pridruže borbi da Srbiji vidi budućnost u Evropskoj uniji“.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da neće prisustvovati samitu EU o Zapadnom Balkanu koji je sazvao predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.
„Prvi put u 13 ili 14 godina neću otići, niko neće biti u ime Srbije. Ja sam doneo takvu odluku, neću da Vlada trpi bilo kakve pritiske“, rekao je Vučić za RTS.
Pročitaj i ovo:
Inflacija 2,7 odsto: Šta pada, a šta i dalje raste?
Pad međugodišnje stope ukupne inflacije sa 3,5 odsto (maj) na 2,7 odsto (juni) je pre svega statistički efekat poređenja, ne signal da je ekonomija stvarno usporila poskupljenja, pa se može definisati samo kao incident. Više o ovome pročitajte u autorskom tekstu našeg Mladena Vitasa.
Grad Beograd daje milione za SNS paravojsku, a nema para za plate radnika i radnica Apoteka Beograd
Radnice i radnici Apoteka Beograd nisu primili čak 15 plata, nemaju overene zdravstvene knjižice i mesecima čekaju da gradska vlast ponudi bilo kakvo rešenje. Istovremeno, glavna tačka predstojeće sednice Skupštine Grada Beograda je ugovor kojim će se iz gradskog budžeta izdvajati ogroman novac za angažovanje privatne SNS paravojske - čak 70 miliona evra godišnje.
Đorđević: Vlast ne može da raspiše izbore dok je aktivan zahtev za sednicu o nepoverenju vladi
Biljana Đorđević izjavila je da Vlada Srbije ne može da uputi obrazloženi predlog predsedniku Srbije za raspuštanje Narodne skupštine dok je u proceduri zahtev za razmatranje nepoverenja Vladi. S druge strane, premijer može, kao što je mogao i do sada, da podnese ostavku, čime Vlada prestaje da funkcioniše u punom mandatu i otvara se mogućnost za raspisivanje izbora ukoliko se u roku od 30 dana ne formira nova Vlada.







