
Ministar Ružić se skandalozno ponašao nakon tragedije, ali za celo vreme svog mandata kada je prosveta dovedena na najniže grane, kaže za Danas Radomir Lazović iz Zeleno-levog fronta, a povodom vesti da je ministar prosvete Branko Ružić podneo neopozivu ostavku.
“On je zaslužio da bude smenjen, a ne da podnosi ostavku, ali i to je dobar korak. Zahtevamo ostavke i ministara policije Bratislava Gašića, i Aleksandra Vulina, šefa BIA-e, kao i smenu celog REM-a. Takođe, mora se odmah zaustaviti promocija nasilja u medijima i javnosti. Moraju se ukinuti trovačnice poput Informera, Pinka, Hepija i ostalih medija koji decenijama šire zlo”, navodi Lazović.
Pročitaj i ovo:
Beogradom upravlja kriminal
Zakazana je šesnaesta sednica Skupštine grada Beograda. Povod sednice je rebalans budžeta, ali na dnevnom redu nije najvažnija tema: bezbednost građana Beograda.
Autorski tekst Mladena Vitasa: Siromaštvo nije nuspojava korupcionaške pljačke budžeta epskih razmera, već njen funkcionalan deo
Pročitajte autorski tekst našeg odbornika u Skupštini gradske opštine Čukarica Mladena Vitasa za portal Danas gde se bavi temama korupcije, siromaštva i društvenih nejednakosti u Srbiji.
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.






