Poslanik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović rekao je da se na jučerašnjoj sednici Skupštine videla politička kriza u kojoj se nalazi država i podsetio da je opozicije želela na dnevnom redu raspravu o smeni Vlade, što je vlast odbila.

„Odbili su da stave na dnevni red smenu Vlade. Kada imate tragediju (u Novom Sadu) normalno je da o tome razgovarate. Oni da žele da se smire tenzije, prvi bi predložili razgovor“, rekao je za TV Nova Lazović.

Lazović je dodao da je predsednica parlamenta Ana Brnabić rekla da je sednica zaključena, ali konstatuje da „ona nije završena, ona je prekinuta“.

„Nemojte da joj dajemo za pravo kada nije u pravu“, kazao je Lazović.

Dodao je da opozicija čini sve što može i da treba da pruži otpor režimu i u Skupštini, u institucijama i na ulici.

Pozvao je građane da poruku „Krvave su vam ruke“, pošalju režimu gde god mogu.

Na pitanje, da li je jučerašnji incident u Skupštini bio unapred pripremljen, kazao je da „deluje kao da su (vlast) priskluškivali (opoziciju) i da su pripremili unapred ovaj incident“.

Pročitaj i ovo:

Kostić o Vučićevom “trošenju državnog novca za kampanju”: Potez koji pokazuje do koje mere je vlast u očaju

"Jedan besramni korak ove vlasti. Ali taj korak bespravnog korišćenja državnog novca u svrhu političke kampanje jedne partije i jednog čoveka je i dobra poruka - jer pokazuje do koje mere je vlast u očaju", ocenio je za N1 profesor Pravnog fakulteta i član Zeleno-levog fronta Svetislav Kostić, povodom pisanja medija da će aktuelni režim i predsednik Srbije Aleksandar Vučić potrošiti dodatnih milijardu evra, i više, na predizbornu kampanju.

Kozma na sednici Skupštine: Novac iz budžeta se neracionalno troši

Poslanik Zeleno-levog fronta Robert Kozma ;rekao je danas na sednici Skupštine Srbije da se „novac iz budžeta se neracionalno troši na Ekspo, nabavku (francuskih vojnih aviona) ‘rafala’, izgradnju stadiona, umesto da se usmeri na preventivno održavanje šuma, reka, prirodnih dobara“.