Radomir Lazović, kandidat za narodnog poslanika, pozvao je danas građane da glasaju za zeleno-levu koaliciju MORAMO jer se ona zalaže za rešavanje dva ključna problema u Srbiji, zagađenje životne sredine i smanjenje ogromnih ekonomskih nejednakosti.

“Koalicija MORAMO predstavlja novu političku snagu koja pripada zeleno – levim idejama, što mislimo da je jako važno u državi u kojoj tako veliki broj ljudi oboli, ili čak i premine od zagađenja vazduha, vode, zemlje i svega onoga što se nalazi u našem životnom okruženju. Mi živimo u društvu sa jako velikim ekonomskim nejednakostima, u kojem imate veliki broj ljudi koji nemaju ništa i mali broj ljudi koji raspolažu ogromnim bogatstvom. Zato je važno da uvek istaknem da smo mi zeleno – leva koalicija koja se bori za običnog čoveka.“ – poručio je Lazović.

Zaustavićemo sve štetne projekte kriminalnog režima, poput Rio Tinta i sličnih kompanija, a naši radnici neće više biti jeftina radna snaga koja radi u pelenama. Poručujemo da se zakoni naše države moraju poštovati, a zdravljem građana ne sme biti trgovine.

Pročitaj i ovo:

ZLF protiv obaveznog učešća đaka na EXPO 2027 – Škole ne smeju biti promotivni instrumenti vlasti

Povodom odluke da se poseta međunarodnoj specijalizovanoj izložbi EXPO 2027 uvrsti u školski kalendar obrazovno-vaspitnog rada za učenike osnovnih i srednjih škola, Grupa za obrazovanje ZLF izražava ozbiljnu zabrinutost i najoštrije se protivi svakom pokušaju da se učenicima, nastavnicima i školama nameće obavezno učešće u događajima koji prevazilaze okvire redovnog nastavnog procesa i osnovnu obrazovnu funkciju škole.