
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović izjavio je danas da će predstavnicima Nemačke, tokom posete kancelara Olafa Šolca Beogradu, izneti argumente protiv iskopavanja litijuma u Srbiji i tražiti odgovor na pitanje o kakvim garancijama Berlina u vezi sa tim projektom govori srpska vlast.
Lazović je agenciji Beta rekao da će se predstavnici Zeleno-levog fronta, Pokreta slobodnih građana i Demokratske stranke sutra sastati sa državnom sekretarkom Ministarstva za ekonomske poslove i klimatsku akciju Nemačke Franciskom Brantner i predstavnicima nemačke ambasade.
“Iznećemo predstavnicima Nemačke naše argumente zašto se građani Srbije protive visokorizičnim projektima kompanije Rio Tinto, upoznaćemo ih sa činjenicom da se u Srbiji ne poštuje vladavina prava, odnosno da institucije ne brane interese građana”, kazao je Lazović.
Naveo je da će predstavnike Nemačke “upoznati sa rezultatima istraživanjima javnog mnjenja, prema kojima je većina građana Srbije protiv projekta Rio Tinta, kao što su i organizacije civilnog društva, stručnjaci, sve političke partije opozicije i lokalna zajednica”.
Lazović je rekao da očekuju odgovore na pitanje “kakve garancije Nemačke predsednik Srbije Aleksandar Vučić pominje da će dobiti i kako uopšte Nemačka može da garantuje sprovođenje zakona i kontrolu zagađivača u Srbiji, kada srpske institucije ne rade”.
“Smatramo da se radi o još jednoj Vučićevoj manipulaciji kako bi prevario građane Srbije i da se ovo pitanje u memorandumima i pismima o namerama nalazi samo da bi narod Srbije bio izmanipulisan”, dodao je Lazović.
Pročitaj i ovo:
ZLF traži hitnu reakciju i odgovornost za incident u Mladenovcu: roditelji upozoravali, a vlast ignorisala
Povodom jučerašnjeg incidenta u kom je teško povređen dvanaestogodišnji dečak u Pružatovcu kod Mladenovca, na koga se obrušila konstrukcija autobuskog stajališta, Zeleno-levi front zahteva hitnu reakciju nadležnih i utvrđivanje odgovornosti za ovu nesreću, koja se dogodila uprkos upozorenjima građana i molbama da opština reaguje zbog nebezbednog stajališta.
Đorđević: Studentska lista mora da ostvari i efekat cunamija i efekat gravitacije
Potrebno je da studentska lista na izborima ostvari tzv. cunami efekat u odnosu na vladajući režim, istovremeno i efekat gravitacije unutar antirežimskog fronta, odnosno da privlači i ujedinjuje sve što je potrebno za pobedu, ali i suštinsku promenu za koju će nam biti potreban svako ko je na istoj strani, ocenjuje kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević.
Tabloidna kampanja blaćenja i targetiranja nastavnice iz Mionice deo rata protiv prosvete i obrazovanja
Nastavnica istorije iz Mionice Verica Simić je, zbog ranije podrške studentskom pokretu, postala meta režimskih tabloida, u prljavoj kampanji koja uz nju cilja i na celokupnu prosvetu i služi osveti i zastrašivanju drugih prosvetnih radnika.






