Kopredsednik stranke Zeleno-levi front Radomir Lazović ocenio je da hapšenje bivše gradonačelnice Niša Dragane Sotirovski, ili bilo kog drugog funkcionera Srpske napredne stranke , neće značiti ništa, ukoliko oni ne snose punu odgovornost za dela koja su počinili.
Hapšenje, pa ekspresno puštanje na slobodu, selektivne optužnice koje ne pokrivaju sva počinjena dela, kao u slučaju Grčića, zatim hapšenja manjih počinilaca samo da bi se stvorio utisak borbe protiv korupcije ili hapšenje već isluženih kadrova sa kojima su zajedno krali, a sada ih puštaju niz vodu, nije borba protiv korupcije – rekao je Lazović agenciji Beta.
Dodao je da borba protiv korupcije nije bilo ni hapšenje vlasnika kompanije “Delta holding” Miroslava Miškovića 2012. godine, zbog čega danas građani Srbije moraju iz budžeta da plaćaju odštetu.
Ova hapšenja jesu pokazatelj da se režim plaši, ali očekivati da se SNS stvarno bavi borbom protiv korupcije nije realno. To bi značilo da bi morao biti uhapšen sam vrh države. Samo razvlašćivanje kriminalne naprednjačke hobotnice garantuje da će se stvoriti uslovi da zakoni važe jednako za sve – ocenio je Lazović.
Poslanik ZLF iz Niša Rastislav Dinić naveo je da je javnost tokom četiri godine više puta upozoravala na “koruptivne radnje u koje je bila upletena tadašnja gradonačelnica, ali da su nadležni organi na te apele ostajali gluvi”.
Tek sada, kada su u Nišu svake nedelje na ulicama desetine hiljada ljudi, a za 1. mart se najavljuje protest građana i građanki iz svih krajeva Srbije, pravosuđe je po jasnom nalogu sa Andrićevog venca krenulo da radi svoj posao, i tako još jednom potvrdilo da je podložno pritiscima izvršne vlasti – rekao je Dinić agenciji Beta.
Pročitaj i ovo:
Janković: Vlast naprosto nema hrabrosti da se uhvati u koštac sa problemom nelegalne gradnje Savskog nasipa
Zdravko Janković, odbornik Zeleno-levog fronta kaže za Danas da kuće Tomislava Nikolića i njegovih sinova su primer bahatog ponašanja pojedinca iz ili bliskih vlasti koji zarad ličnog uživanja ugrožavaju bezbednost svih nas.
Jerinić: Ustavni sud tražio da se Skupština izjasni o Mrdićevim zakonima
Poslanica stranke Zeleno-levi front (ZLF) Jelena Jerinić saopštila je danas da je Ustavni sud zatražio od Skupštine Srbije mišljenje o setu pravosudnih zakona koji su usvojeni na predlog poslanika vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Uglješe Mrdića.
Đorđević o razgovoru sa izvestiocima Saveta Evrope: Govorila sam o policijskoj brutalnosti, hapšenjima, zaštitniku građana…
Kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević izjavila je danas FoNetu da je, u razgovoru sa izvestiocima Monitoring komiteta Parlamentarne skupštine Saveta Evrope (PSSE), ukazala da se Zaštitnik građana ponaša kao "zaštitnik režima i zaštitnik policijske brutalnosti" i da je i na njegov predlog suspendovan zakon o rodnoj ravnopravnosti.







