Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je danas da projekat EKSPO treba zaustaviti zbog korupcije i da vlast koristi svetsku izložbu kao paravan za izvlačenje novca iz državne kase.
Lazović je na gradilištu projekta EKSPO kazao novinarima da će Srbija uložiti milijarde evra u organizaciju te izložbe i izgradnju nacionalnog stadiona i drugih pratećih objekata.
“EKSPO nije svetska izložba inovacije i tehnologija, kako to predstavlja (predsednik Srbije Aleksandar) Vučić, već se radi o paravanu za izvlačenje javnih sredstava u privatne džepove ljudi bliskih vlasti. Cela Srbija je ustala, kako bi se zaustavila korupcija, a SNS istrajava u tome da se ovaj projekat gradi i menjaju zakone kako bi se olakšala brzinska gradnja bez tendera”, naveo je Lazović.
Po njegovim rečima, umešto da se standardi pooštravaju, država olakšava investitorima posao i ugrožava bezbednost građana.
Dodao je da je EKSPO “korupcionaški projekat” i da će građani biti zaduženi zbog realizacije tog događaja, a da će korist imati firme bliske Srpskoj naprednoj stranci.
Pročitaj i ovo:
Nemački Zeleni: Solidarnost sa Biljanom Đorđević i Zeleno–levim frontom
Pročitajte saopštenje Nemačkih Zelenih o napadima na narodne poslanike Zeleno-levog fronta i o situaciji u Srbiji.
Jerinić: Kandidati za sudije Ustavnog suda nisu istaknuti pravnici
Poslanica Zeleno-levog fronta i profesorka ustavnog prava Jelena Jerinić ocenila je da kandidati za sudije Ustavnog suda nisu istaknuti pravnici, iako je to uslov za izbor na tu funkciju, te dodala da zato od njih ne očekuje ništa.
Evropski parlament šalje specijalnu misiju u Srbiju!
Evropski parlament još jednom je stao na stranu građana Srbije u borbi protiv autoritarnog režima i doneo odluku da pošalje specijalnu misiju za utvrđivanje činjenica, koja će boraviti u Srbiji od 24. do 26. januara 2026. Ovo je važna pobeda za demokratiju u Srbiji, kao i dokaz da istrajnost, argumenti i međunarodna solidarnost mogu probiti zidove propagande i nekažnjenog nasilja.







