Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović u Skupštini Srbije zatražio je danas od ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića da se hitno oglasi povodom, kako je naveo, “uznemirujućih saznanja da su delovi policije stavljeni pod kontrolu paralelnih stranačkih struktura povezanim sa Srpskom naprednom strankom”.

„Pozivam ministra Dačića da objasni da li je tačno da su kriminalne grupe i partijski centri uticaja preuzeli komande u policiji. Policija nije oruđe u rukama vlasti – ona pripada građanima“, rekao je Lazović.

On je pozvao policijske službenike „da progovore i da se ne koriste kao alatke za prebijanje studenata i građana“, poručivši da su „prava hrabrost i profesionalnost u zaštiti zakona, a ne u sprovođenju političke volje moćnika“.

Govoreći o situaciji ispred Narodne skupštine, Lazović je ocenio da je „sramotno da majka koja štrajkuje glađu tražeći pravdu za svoje dete bude izložena provokacijama, muzikom i kontraprotestima koje organizuje režim“.

„Umesto da se vlast pokloni žrtvi i porodici, organizuju se kontramitingzi i čak kontrа-štrajkovi glađu, što pokazuje potpunu moralnu degradaciju sistema“, rekao je Lazović.

On je ocenio da se vlast „po svaku cenu pokušava zadržati na pozicijama, ne da bi rešila probleme građana, već da bi zaštitila sopstvene finansijske interese“, dodajući da je „Evropa već prepoznala korupciju, represiju i zloupotrebe u Srbiji“, što, kako je naveo, potvrđuju i poslednje rezolucije Evropskog parlamenta i najnoviji izveštaj Evropske komisije koji će danas biti prikazan.

„Ne možete više sakriti istinu – Evropa vidi šta se ovde dešava“, poručio je Lazović, dodavši da će opozicija „nastaviti da brani dostojanstvo građana i institucija dok god u ovoj zemlji ima nade i slobodnih ljudi“.

Pročitaj i ovo:

Kozma: Na nama je da nateramo da se Ćacilend skloni i da dođemo do izbora

Ukoliko Ćacilend bude uklonjen do kraja godine, kako je predsednik Srbije Aleksandar Vučić nagovestio danas u Nišu, je li to znak da se on konsolidovao i da se više ne plaši kao onda kada je šatorsko naselje podignuto? Narodni poslanik Robert Kozma kaže za N1 da Aleksandru Vučiću, pre svega, ne veruje, jer ovo nije prvi put da čuje takve najave.