Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović je danas kazao da ta stranka „najoštrije osuđuje brutalnu hajku“ protiv studentkinje Mile Pajiić iz Novog Sada, te za to optužio vlast i provladine medije.
On je kazao agenciji Beta da to što se dešava je „skoro nezampaćena hajka“ i da to, kako je naveo, „čak i u ovom našem društvu duboko opterećenom medijskom zloupotrebom, jeste nešto što je nesvakadišnje brutalno“.
„To je i donekle drugačije zato što je protiv ove mlade osobe u prethodniih sedam dana izlazilo, u proseku više od dva teksta, vezano za njene lične razgovore s kolegama, partnerom …izlazila je i njena medicinska dokumentacija što je jedan izuzetno grub napad na nju kao lilčnost“, rekao je Lazović.
Prema njegovim rečima, to na svaki način povređuje i njeno dostojanstvo.
„Pozivam sve organizacije i građane da stanu uz Milu Pajić zbog toga što je ona danas možda, pored Pavla Ciicvarića, Emilije Milenković, Nikole Ristića i drugih studenata i aktivista simbol jedne vrste odmazde koju vlast sprovodi nad onima koji su joj se usprotivil“, rekao je Lazović.
Kazao je da je poznato kako se vlast razračunava sa opozicionim liderima i nepodobnim gradjanima ali, kako je naveo, „ovakva brutalnost prema mladim ljudima koji su digli glas je zaista nešto što je za gađenje i za svaku osudu“.
„Pozivam sve slobodomisleće ljude, organizacije, medije, udruženja da se oglase i da javno osude ono što (premijer) Miloš Vučević, (predsednica parlamenta) Ana Brnabić, (predsednik Srbije) Aleksandra Vučić…i jurišnici Srpske napredne stranke sprovode prema mladim ljudima“, kazao je on.
Pročitaj i ovo:
Grupa za zdravstvo ZLF: Reakcija na smrt dva pacijenta u Čačku
Urušavanje zdravstva nije tek apstraktan, politički koncept. To je proces koji se direktno odslikava na život i nepotrebnu smrt svih nas. Ono što se dešava u bolnici u Čačku nije tek događaj izolovan od sistema koji je SNS postavio - sistema krađe, postavljanja podobnih, partijski lojalnih direktora i urušavanja javnog zdravstva zarad jačanja interesa privatnog kapitala.
Lazović: Vučićev bes zbog veštačke inteligencije je jeftina predstava
"Ovom prilikom treba sebe da ponize, da pokažu da ništa ne znaju i da, pošto su oni nesposobni, mora Vučić sve sam. Sve to što on radi jeste jeftina predstava, ali to izgleda da radi kod njegovih birača", rekao je Lazović za Danas.
ZLF podneo set izmena zakona za oduzimanje imovine stečene korupcijom i kriminalom
Šef poslaničke grupe Zeleno-levi front Radomir Lazović izjavio je danas da je ta poslanička grupa podnela set izmena zakona čijim bi se usvajanjem omogućilo efikasno oduzimanje imovine stečene korupcijom i kriminalom.







