Ne davimo Beograd/Zeleno-levi front smatra neprihvatljivim da kockarnice, koje stvaraju bolesti zavisnosti (F63.0, patološko kockanje), ulaze u zdravstveni sistem i zahteva prestanak svih aktivnosti u kojima sa predstavnicima Ministarstva zdravlja učestvuju kladionice, kockarnice i slične organizacije. Ova reakcija dolazi kao odgovor na potpisivanje protokola o saradnji između Ministarstva zdravlja i Fondacije Mozzart, kojim se pod izgovorom društvene odgovornosti, za milostinju, pere obraz glavnim uzročnicima problema.

Zvuči neverovatno činjenica da državni funkcioneri ne uviđaju problem sa ovakvom vrstom saradnje. Srbija treba da se bavi prevencijom i da ograniči uticaj kockarnica i kladionica u javnoj sferi, a ne da otvara vrata zdravstvenog sistema onima koji su uzrok problema. Ne treba nam milostinja kompanija koje zarađuju nudeći sadržaj koji u ovom konkretnom slučaju izaziva bolesti zavisnosti (F63.0, patološko kockanje), već sistemska prevencija. Patološko kockanje izaziva ogromnu patnju i nesreću kako bolesnih, tako i njihovih porodica koje posledično upadaju u ozbiljne pihološke i finansijske probleme.

Ne davimo Beograd/Zeleno-levi front osuđuje potpisivanje protokola o saradnji Ministarstva zdravlja i Fondacije Mozzart, kojim se predviđa zajednička realizacija društveno-odgovornih aktivnosti u cilju promocije zdravijeg načina života i poboljšanja uslova rada zdravstvenih ustanova širom Srbije.

Pročitaj i ovo:

ZLF Smederevo: Da li će radovi na zameni vodovodnih instalacija poslužiti kao izgovor za početak rekonstrukcije Karađorđeve ulice?

ZLF Smederevo obaveštava javnost da iako tender za rekonstrukciju Karađorđeve ulice u okviru LIID projekta još uvek nije raspisan, obavljene su sve pripremne radnje, sprovedene javne nabavke, doneta odluka o dodeli ugovora izvođačima radova i izdate građevinske dozvole koje omogućavaju da rekonstrukcija vodovodne mreže u Karađorđevoj ulici počne u najskorijem roku.

Šapić zatvara Kalemegdan za građane, a otvara ga za privatno obezbeđenje

Odluka Grada Beograda da se Kalemegdan zatvara tokom noći nema veze sa bezbednošću građana, već jedino sa finansijskom bezbednošću SNS-SPS kriminalne elite. Ovom odlukom, gradska vlast još jedan javni prostor predaje u ruke privatnom obezbeđenju. Ista firma koja obezbeđuje Kalemegdan već ima desetine ugovora sa gradom, a njihove usluge plaćaju svi Beograđani i Beograđanke, pa i oni nad kojima su pripadnici ovog privatnog obezbeđenja vršili nasilje u prethodnim mesecima.