Nakon današnje burne sednice Skupštine opštine Požega, narodni poslanik Zeleno-levog fronta i odbornik u SO Požega Bogdan Radovanović je preko telefona dobio pretnje od Mića Dabića, lokalnog požeškog biznismena bliskog vladajućoj stranci, koji je od ranije poznat po nasilničkom i agresivnom ponašanju.
Nakon dinamične sednice, na kojoj je predsednik opštine opozicione odbornike nazivao majmunčinama, Radovanović je sa kolegama odbornicima sedeo u jednom ugostiteljskom objektu, kada je primio poziv od Dabića. Razgovor je odmah prebacio na zvučnik, kako bi i ostali prisutni čuli uvrede i pretnje koje su mu upućene od strane Dabića. Pretnje su usledile nakon što je Radovanović, na sednici koju su opozicioni odbornici sazvali kako bi se hitno rešila pitanja protivgradne zaštite, spomenuo brojne koruptivne poslove i ugovore koje lokalna vlast sačinjava, pa između ostalog finansijske i druge dilove sa prevozničkom firmom “Dab brat”, koja svakom pogodnom prilikom prevozi opštinske naprednjake po Srbiji, uključujući i posete ozloglašenom beogradskom “Ćacilendu”, a kada dođe do sezone grada, protivgradne stanice ne rade, jer dovoljno novca za strelce u opštinskoj kasi – nema.
Nakon tog uznemirujućeg poziva, Radovanović se obratio MUP-u i dao iskaz u kom je objasnio sve okolnosti ovog događaja, a na osnovu kojih je podneta krivična prijava.
„Dabić mi je, uz salvu psovki i skarednih komentara na moj, ali i račun članova moje porodice, pretio da će me negde sačekati i osvetiti se za to što sam njegovo nelegalno poslovanje spomenuo na današnjoj sednici. Naročito je zabrinjavajuće što se sa dotičnim, koji je u celom gradu poznat po svom izuzetno agresivnom ponašanju i fizičkim i verbalnim sukobima sa nebrojenim građanima Požege, svakodnevno supruga i ja susrećemo ispred vrtića u koji nam idu deca. Ovom siledžiji se zaista mora stati na put, nedopustivo je da građane već godinama unazad teroriše i napada bez ikakvih posledica! Očekujem da policija do kraja uradi svoj deo posla, a da tužilaštvo postupi po krivičnoj prijavi i omogući da se ovaj nasilnik privede pravdi“ kaže Radovanović.
Zeleno-levi front poziva sve političke aktere i celokupnu javnost da najoštrije osude pretnje i napade režimskih nasilnika na izabrane predstavnike naroda, koji na lokalu rade da unaprede život svojih sugrađana i apeluje na pravosudne organe ovaj napad na narodnog poslanika i odbornika Bogdana Radovanovića ne prođe bez adekvatne zakonske kazne. Srbija ne sme biti društvo pretnji, nasilja, uvreda i napada na sve koji misle drugačije od režima i ne učestvuju u njegovim korupcionaškim aktivnostima. Srbija mora biti zemlja pravde za sve!
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.







