Zeleno-levi front izražava punu i nedvosmislenu podršku Arien Ivković Stojanović, komšinici, majci i građanki koja je poslednjih 12 godina živela, studirala i radila u Srbiji, a kojoj je nedavno ukinuto pravo boravka — jer je stala uz studente koji protestuju za bolje i pravednije društvo.
U trenutku kada mnogi iz Srbije odlaze, Arien je odlučila da ovde ostane. Da ovde gradi život, porodicu i zajednicu. Umesto da joj zahvalimo, država joj šalje poruku da ovde nije dobrodošla, faktički proteruje i njeno dete i učestvuje u razaranju jedne porodice — i to samo zato što je izrazila solidarnost.
To nije Srbija za koju se mi borimo.
Mi se borimo za Srbiju koja poštuje ljude bez obzira na njihovu nacionalnost ili političko mišljenje. Za Srbiju koja zna da je briga o drugima čin patriotizma. Za društvo u kojem su različitosti snaga, a ne pretnja.
Arien je deo ove zemlje. Ona je simbol onoga što Srbija može da bude: pravedna, empatična, hrabra i otvorena. Srbija koja je ovih dana na ulicama nije Srbija straha i zabrana. To je Srbija solidarnosti, dostojanstva i otpora nepravdi.
U ime svih nas koji verujemo u tu Srbiju — zahtevamo da se Arien omogući da ostane ovde, sa svojom porodicom i svojom zajednicom.
Pročitaj i ovo:
Lazović: ZLF neće na narednu sednicu parlamenta, podržavamo studente, ali ne i jednosmernu komunikaciju
Izvor: N1 "Mi uvek vidimo dva lica ove vlasti, jedno koje juri ljude po ulicama i trpa ih u marice, i drugo - koja smiruje. I ako su danas manje brutalne reakcije, već sutra moćemo da očekujemo drugačije", rekao je šef poslaničke grupe Zeleno-levog fronta Radomir Lazović. On je rekao da će se ZLF odazvati pozivu studenata i neće učestvovati na narednoj sednici Skupštine Srbije, kao i da neće vraćati mandate, da SNS ne bi mogao da ih zameni svojim poslanicima.
Policija kaznila Dobricu Veselinovića zbog hodanja na pešačkom prelazu u krug
Poslanik Zeleno-levog fronta Dobrica Veselinović saopštio je da je danas dobio kaznu tokom blokada u Francuskoj ulici u centru Beograda, zbog hodanja na pešačkom prelazu, u krug.
Pozivamo na koordinaciju i dijalog o koracima za smenu režima
Dok traje policijska represija i dok na ulicama gradova u Srbiji red zavode maskirane režimske falange, bez obzira na važnost tema koje će se naći na dnevnom redu naredne sednice Narodne skupštine, ne možemo na njoj učestvovati. U takvoj atmosferi nasilja, neophodno je koordinisati sve zajedničke napore studenata i političkih i društvenih aktera za smenu režima, kako u institucijama, tako i na ulicama.