Ista kompanija koja pokušava da na mestu gradske šume na Košutnjaku izgradi ogroman stambeno-poslovni kompleks, stoji iza namere da se gradi i u parku na Slaviji. Umesto da ove namere investitora kontroliše i ograniči tako da ne ugrožavaju javni interes i budu u skladu sa propisima, vlast i nadležne institucije žele da naša zajednička prirodna dobra podrede zaradi investitora.

Analizom projektne dokumentacije plana koja je na ranom javnom uvidu, Ne davimo Beograd je došao do informacije da je češka firma “Sabre doo” vlasnik 30 procenata “Mitićeve rupe”. Pored projekata na Košutnjaku, ova kompanija povezana je sa firmom koja je prošlog septembra kupila „Marinu Dorćol” i na tom vrednom zemljištu planira izgradnju stambenog kompleksa. Umesto da čuvaju interese građana, Gradska uprava i Urbanistički zavod Beograda otvoreno se stavljaju na stranu investitora, i izradom planova pripremaju teren kako bi u najkraćem roku počeli izgradnju.
Očigledno je da naša vlast ne samo da ne može da zaštiti javni interes od pritiska investitora već je i saučesnik u nameri da se naši parkovi, obale ili šume iskoriste za zaradu bliskih kompanija. Podsećamo da je Ne davimo Beograd nedavno saznao o tajnim sastancima državnog vrha i predstavnika investitora Avala filma, na kojima se dogovorio nastavak gradnje na Košutnjaku, a sada vidimo da se planira i uništavanje parka na Slaviji.
Više o nastavku gradnje na Košutnjaku: https://nedavimobeograd.rs/vukovic-za-nova-s-ne-odustaje-se-od-sece-na-kosutnjaku/
Ne davimo Beograd se bori da se naši parkovi, šume, obale i druga prirodna i javna dobra čuvaju, održavaju i uvećavaju kako bismo mogli da živimo u zdravom i bezbednom okruženju. Izborićemo se da oslobodimo Beograd od kriminalne vlasti, zaustavimo sve štetne projekte i od našeg grada napravimo dobar grad za sve. Pridružite se!
Kako bismo pokazali da je ljudima potreban park na Slaviji pokrenuli smo peticiju u kojoj pozivamo građane da podrže zahtev ZA PARK NA SLAVIJI: https://www.peticije.online/za_park_na_slaviji
Pročitaj i ovo:
Mijatović: Namera da se novim setom zakona tužioci disciplinuju i dovedu pod kontrolu
Novi set pravosudnih zakona koji se nalazi pred poslanicima u Skupštini Srbije ima za cilj da se pod kontrolu stave tužilaštvo i sudstvo, izjavila je Marina Mijatović, poslanica ZLF-a, ocenjujući da je namera da se tužioci disciplinuju i dovedu pod kontrolu.
Jerinić (ZLF): Nećemo braniti ni Dolovac ni Nenadića, niti glasati za izmene pravosudnih zakona
Poslanica Zeleno levog fronta (ZLF) Jelena Jerinić rekla je danas u Parlamentu da ZLF, tokom rasprave o izmenama pravosudnih zakona koje je predložio poslanik vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Uglješa Mrrdić, neće braniti ni "Zagorku Dolovac , ni Mladena Nenadića niti bilo koga drugog".
“Diplomatski skandal, neprijatno im je, jer ne mogu više da lažu”: Lazović o reakciji vlasti na posetu delegacije EP
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović u Novom danu govorio je o sutrašnjoj sednici Skupštine, saradnji opozicije i studenata na izborima, kao i o poseti delegacije EP, tokom koje ni predsednik države ni predsednica parlamenta - neće biti u zemlji.






