Donosimo vam priču o pokojnom dr Li-u i njegovoj ulozi u pokušaju da upozori na epidemiju koronavirusa. Krajem prošle godine dr Li Venliang, koji je radio u Centralnoj bolnici Vuhan, bio je među onima koji su prvi alarmirali na virus. Zbog toga je upao u probleme i zvaničnici su ga optužili za širenje glasina. Na kraju je to postala globalna pandemija i on je od virusa umro u februaru. Njegova smrt izazvala je gnev i tugu širom Kine. Danas ga mnogi smatraju herojem koji je izazvao zabrinutost zbog koronavirusa uprkos nastojanjima da ga bude ućutkan.
Grafičku novelu “Dr Li i virus koji nosi krunu” napisala je Francesca Cavallo, jedna od autorki knjige “Priče za laku noć za male buntovnice”, i nagrađivana autorka Njujork tajmsa.
Knjigu besplatno možete preuzeti na: LINK.
Pročitaj i ovo:
Radomir Lazović za Danas: Mi smo patriote – režim je izdajnički
Moj lični utisak više je vezan za ono što se dešavalo van tog prvog Skupštinskog zasedanja, nego ta dva dana u parlamentu prilikom konstituisanja novog saziva. Isti utisak je imao i Dobrica Veselinović kada smo započinjali naš rad u gradskom parlamentu – kaže u razgovoru za Danas Radomir Lazović poslanik Ne davimo Beograd u Skupštini Srbije.
Advokat o slučaju Aide Ćorović i pokreta Ne davimo Beograd: Sa lažnih profila armija botova širi neistine
Advokat Rodoljub Šabić upozorio je danas na slučaj aktivistkinje Aide Ćorović i pokreta Ne davimo Beograd protiv kojih je pokrenuta kampanja preko lažnih profila na društvenim mrežama i „armiju botova“ koja ih širi.
Šapić već dvadeset dana ne može da popravi jednu cev
Velika rupa nastala nakon pucanja magistralnog cevovoda u ulici 27. marta još uvek nije sanirana. Naime, prošlo je već 20 dana od kada je došlo do pucanja cevi i velike poplave u tek rekonstruisanom “Zelenom bulevaru”, a da nadležne službe ne mogu da završe sanaciju ove ulice.