
U avgustu su radnici Gradskog zelenila orezali dva platana u ulici Vlašička 5 na Karaburmi. Krošnja je bila udaljena više metara od zgrada sa obe strane ulice, nije se nadnosila nad parking, drvo je raslo nad praznim objektom nekadašnje trafo stanice. Po orezivanju su nalepili obaveštenje da se automobili uklone da bi sutradan odsekli „suvo stablo“.
Na pitanje naše sugrađanke zašto je zdravo drvo posečeno, radnici Gradskog zelenila pokazali su joj rešenje iz 2007. godine koje se ne odnosi na to zdravo drvo, već na neko drugo, koje i jeste posečeno pre 15 godina. Na zvaničan dopis upućen Gradskom zelenilu nije dobila odgovor.
Zašto Gradsko zelenilo ponovo seče zdravo drveće, bez rešenja i opravdanja, kao i zašto ne odgovara na pozive i dopise građana pitanja su koja se tiču funkcionisanja kako gradskih službi, tako i kvaliteta naših života. Naši odbornici postaviće ova pitanja Skupštini grada.
Nije novost da ovu vlast zanima samo uništavanje prirode, zelenih površina i drveća, a ne dobrobit građana koji žele zelen i čist grad. U poslednjih 15 godina u centralnom delu nove Karaburme, Gradsko zelenilo je poseklo mnoga stabla, a prvi put u tom periodu su prošle godine posadili dva nova stabla na uglu ulica Stevana Hristića i Drenovačke, kojima nisu obezbedili creva za zalivanje, niti su ih negovali i koja su se ovo leto osušila.
Ne davimo Beograd podržava svaku građansku inicijativu koja donosi dobrobit svim građanima i građankama Beograda. Stoga ćemo postaviti ovo pitanje u Skupštini grada pozivajući na odgovornost zadužene službe.
Pročitaj i ovo:
Beogradom upravlja kriminal
Zakazana je šesnaesta sednica Skupštine grada Beograda. Povod sednice je rebalans budžeta, ali na dnevnom redu nije najvažnija tema: bezbednost građana Beograda.
Autorski tekst Mladena Vitasa: Siromaštvo nije nuspojava korupcionaške pljačke budžeta epskih razmera, već njen funkcionalan deo
Pročitajte autorski tekst našeg odbornika u Skupštini gradske opštine Čukarica Mladena Vitasa za portal Danas gde se bavi temama korupcije, siromaštva i društvenih nejednakosti u Srbiji.
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.






