Predstavnik inicijative „Ne davimo Beograd“ Branislav Tomić izjavio je danas da građevinska inspekcija toleriše nelegalnu izgradnju dela objekta „Auto-centar Stojanović“ u novobeogradskom Bloku 45 i pored naloga za rušenje koji je sama izdala.
On je pozvao nadležne gradske organe da izvrše rešenje inspekcije o uklanjanju tog objekta, čija je nelegalna izgradnja i pored zabrane u toku.
„Poslednji sprat u prvoj zgradi (na koju se nova zgrada naslanja) nelegalan je, i da je tada inspekcija reagovala i kaznila investitora možda se ne bi usudio da gradi bez dozvole. Međutim, on nije kažnjen, čak je i legalizovao poslednji sprat. Praktično je nagrađen sumom koju je zaradio tim spratom, a koja se meri iznosom od milion evra“, rekao je on.
Tomić je naveo da je investitor legalizovao taj poslednji sprat tako što je zatražio da se izmeni dozvola za gradnju zgrade i u nju dodao da se na toj parceli nalaze dve zgrade umesto jedne, sa 10, a na sa devet spratova.
„Na tabli piše da je početak gradnje otkobar 2020. godine, a prijava radova i podaci o prijavi su za ovu prethodnu zgradu, koja nema nikakve veze s novom zgradom. Potpuno je neverovatno da inspekcija toleriše da se na gradilištu nalazi tabla sa lažnim podacima za gradnju“, naglasio je Tomić.
Tomić je ocenio da je investitor postupio tako, kako bi odvratio građane da se obrate inspekciji jer je na tabli „sve uredno“.
Pročitaj i ovo:
Otvaranjem nezavršene deonice auto-puta do Požege, Vučić i poslušnici svesno ugrožavaju bezbednost građana
Zeleno-levi front upozorava javnost na izuzetno opasnu pozadinu današnjeg svečanog otvaranja deonice auto-puta Pakovraće - Požega, jer se radi o svesnom ugrožavanju bezbednosti građana. Nova deonica auto-puta, koju je Aleksandar Vučić sa svojom svitom nestručih partijskih ministara - klimača glavom, otvorio jutros je - nezavršena.
Radomir Lazović pozvao na sastanak studenata, civilnog društva i političkih stranaka: Pritisak na studentima je velik
Radomir Lazović, narodni poslanik i kopredsednik Zeleno-levog fronta, kaže da ova stranka poziva sve građane da se pridruže lokalnim blokadama koje se dešavaju u njihovim krajevima, ali poziva i na koordinaciju studenata, organizacija civilnog društva i političkih partija.
Grubački: Pokušaj samospaljivanja je krik protiv političke represije
„Doveli ste čoveka u situaciju da se zapali jer mu je jedini greh bio što je vozio studente na protest. Vlast koja se boji svojih građana, vlast koja hapsi decu, buši gume i oduzima tablice, to više nije vlast. To je aparat sile i osvete“, izjavio je Branislav Guta Grubački, osnivač pokreta Novi Optimizam i pokrajinski poslanik Zeleno-levog fronta u Skupštini AP Vojvodine.