Danas smo imali vanrednu sednicu Skupštine grada Novog Sada koju je tražila opozicija sa jednom tačkom dnevnog reda:
smena gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića usled političke odgovornosti za pad nadstrešnice na dva puta renoviranoj železničkoj stanici i stradanja 15 ljudi. Sve vreme smo mi odbornici opozicije u raspravi iznosili argumente za smenu gradonačelnika, dok su odbornici vlasti pričali o svojim infrastrukturnim ,,dostignućima’’ izbegavajući da pomenu zločin koji se desio 1.11. u Novom Sadu zbog naprednjačke korupcije i bahatosti kada je stradalo 15 nedužnih sugrađana.
Iako im savest nije proradila, oni je i nemaju, i danas su sačuvali svog gradonačelnika, mi našu borbu nastavljamo do konačne pravde i pobede.
Pročitaj i ovo:
Biljana Đorđević: U Srbiji postoji slaba ustavna kontrola tipična za autoritarne režime
Bolna je činjenica da u Srbiji postoji slaba ustavna kontrola, tipična za autoritarne režime i da Ustavni sud osnovni test ustavne demokratske države - ne ispunjava.
Lazović : Vučićeva odluka da se ne ide u Brisel šamar u lice građana Srbije
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović ocenio je danas da je odluka predsednika Srbije Aleksandra Vučića da država ne bude zastupljena na Samitu EU o Zapadnom Balkanu u Briselu, „znak konačnog brodoloma Vučićeve politike privida evropskih integracija“.
ZLF će podržati Mihaila Pavlovića za sudiju Ustavnog suda
Poslanica Zeleno-levog fronta Jelena Jerinić izjavila je danas da su od 2016. godine, od kada vlast Srpske napredne stranke utiče na izbor sudija, u Ustavni sud izabrani ljudi koji su „drastično“ promenili praksu rada suda, a da su sadašnji predloženi kandidati oni koji treba da obezbede kontinuitet dosadašnjeg rada.







