Srbija mora biti prijatelj svojim građanima, zbog čega je potrebno nacionalizovati Naftnu industriju Srbije (NIS), što ne treba mešati sa pravom na imovinu, poručila je danas zamenica šefa Poslaničke grupe Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević, dodajući da je „savamalska oligarhija povredila pravo na imovinu kompanije Iskra 2016. godine“.
Đorđević je u skupštinskoj raspravi o budžetu za narednu godinu podsetila na presudu Evropskog suda za ljudska prava, u kojoj je konstatovano da je vlast povredila pravo na imovinu kompanije Iskra u Savamali, zarad izgradnje „Beograda na vodi“.
Nacionalizaciju NIS-a nemojte mešati sa pravom na imovinu, jer vi vodite računa o imovini samo vama bliskih ljudi, dodala je ona i ocenila da u predlogu budžeta nema izdataka za situaciju sa NIS-om.
Ovo kockanje sa sudbinom Srbije je znak nedostojnosti da vodite Srbiju, rekla je Đorđević i upozorila da Srbija troši poslednje strateške rezerve goriva, predviđene za vanredne situacije i elementarne nepogode, „zato što je politika Aleksandra Vučića velika elementarna nepogoda“.
Zašto nam Rusi, kojima ne uvodimo sankcije tri i po godine, ne veruju i ne ponude da otkupimo NIS. Kakvi su to prijatelji, upitala je.
Đorđević je kritikovala poslanika SNS Milenka Jovanova koji je tražio autentično tumačenje leks specijalisa za Generalštab, čime se ukida zaštita za još 13 objekata, kako bi se „savamalska oligarhija umilila jednoj drugog oligarhiji“.
Kada je reč o izboru Poverenika za zaštitu ravnopravnosti, Đorđević je ocenila da su prethodne poverenice Nevena Petrušić i Brankica Janković gradile i branile nezavisnu instituciju, dok će izborom Milana Antonijevića to biti preuzimanje poslednje nezavisne institucije, čemu se ZLF protivi.
Pročitaj i ovo:
Đorđević: Leks specijalis o Generalštabu neustavan, autentično tumačenje je brutalno pravno nasilje
Širokim tumačenjem prostora na koji se odnosi leks specijalis o Generalštabu moći će da se skine zaštita i sa nečega što prevobitno nije bilo moguće, kaže poslanica Zeleno – levog fronta Biljana Đorđević ističući da je mišljenja da se autentično tumačenje ovog zakona tiče mogućnosti gradnje u celom području.
Bogdan Radovanović za N1: Opozicija nema luksuz da bilo šta prepušta protivniku
Član skupštinskog Odbora za odbranu i unutrašnja pitanja Bogdan Radovanović iz Zeleno-levog fronta kaže da ta stranka učestvuje na sednici parlamenta, jer "opozicija nema prostor ni luksuz da bilo šta prepušta protivniku".
Opozicija Ustavnom sudu podnela predlog za utvrđivanje neustavnosti leks specijalisa o Generalštabu
Poslanici iz klubova Zeleno-levog fronta, PSG, SDA Sandžak, SSP, NPS i Srbija centar, njih 48, podneli su predlog Ustavnom sudu za utvrđivanje neustavnosti leks specijalisa o Generalštabu.







