Kopredsednica opozicionog Zeleno-levog fronta i narodna poslanica Biljana Đorđević izjavila je danas u Strazburu da srpski studenti i drugi demonstranti traže jedino da institucije rade svoj posao u skladu sa nadležnostima i da će Srbija biti sjajna članica Evropske unije (EU) kada to postane stvarnost.
Na 16. sastanku Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje (POSP) između Evropske unije (EU) i Srbije, održanom u Evropskom parlamentu (EP), Đorđević je rekla da će o nenasilnim, mirnim protestima i oblicima građanske neposlušnosti u Srbiji „učiti studenti širom sveta“.
„I studenti i građani koji su im se u tome pridružili morali su više od 100 dana da protestuju i da blokiraju fakultete zahtevajući da institucije rade svoj posao u skladu sa nadležnostima. Dobro je što posle tih 100 dana vlada priznaje da su studenti u pravu i da traže nešto što je dobro, ali njihovi zahtevi i dalje nisu ispunujeni“, kazala je Đorđević na sastanku POSP, koji čine poslanici EP i skupštine Srbije.
Dodala je da to „dokazuje činjenica da studenti ovih dana pešače od Beograda i Niša do Kragujevca, gde će se sresti na Dan državnosti, prenoseći virus solidarnosti svim građanima“.
„Srbija mora da bude zemlja u kojoj će institucije raditi svoj posao u skladu sa nadležnostima i kao takva će biti sjajna članica EU. Današnji građani koji to zahtevaju najbolji su Evropljani koje možete imati“, navela je Đorđević.
Delegaciju Skupštine Srbije u POSP čine kopredsedavajući Milimir Vujadinović, Igor Bečić, Veroljub Arsić, Marijan Rističević i Branko Ružić iz redova vlasti, i Marinika Tepić, Miroslav Aleksić, Biljana Đorđević i Zdravko Ponoš iz redova opozicije.
Pročitaj i ovo:
Nelegalni radovi kod železničke stanice Novi Beograd, pozivamo na hitno zatvaranje gradilišta
Radovi kod železničke stanice na Novom Beogradu se izvode bez građevinske dozvole i stručnog nadzora, a naručilac tog projekta, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, je zatražilo hitno zatvaranje gradilišta, jer smatra da predstavlja ogroman bezbednosni rizik.
Kultura je nepoželjna u Markovcu – Opština izbacuje kreativce iz Doma kulture
Opštinske vlasti Velike Plane zahtevaju hitno iseljenje Seoskog kulturnog centra u Markovcu iz prostorija Doma kulture, uprkos tome što ga je lokalno udruženje obnovilo i u njemu već pet godina stvara kulturno-umetničke sadržaje za lokalnu zajednicu.
Lazović: Vlast ponovo pokušava da manipuliše procesom za izbor članova Saveta REM
Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je danas da vlast pokušava ponovo da "manipuliše" procesom za izbor članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) i da nekoliko kandidata ne ispunjava zakonske uslove da budu članovi tog tela.