
Povodom obeležavanja godišnjice ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića, pokret Ne davimo Beograd pokreće akciju sakupljanja knjiga za decu kako bi ih donirali vrtićima i školama na periferiji Beograda.
Na ovaj način održaćemo sećanje na akciju prikupljanja dečijih knjiga, koju je 1997. godine pokrenuo tadašnji gradonačelnik Beograda Zoran Đinđića, a na inicijativu psihologa i profesora FiIozofskog fakulteta Ivana Ivića.
Ovim povodom pozivamo građane i građanke Beograda da se odazovu ovoj akciji i donesu svoje stare i dečije knjige koje više ne koriste u štab pokreta Ne davimo Beograd u Dositejevoj ulici broj 13 u subotu 11. marta u periodu od 12 do 20 časova.
Prikupljene knjige biće donirane vrtićima i školskim bibliotekama na periferiji Beograda.
“Tajna uspeha leži u investiranju u obrazovanje, kao što to rade u razvijenim zemljama. Dakle, ne prvo u tehnologiju i mašine. To dolazi kasnije, sa obučenim i obrazovanim ljudima. S obzirom na to da mi kasnimo sa reformama, jedini način da nadomestimo taj nedostatak je nelinearni, skokovit razvoj, a baza za to je obrazovanje. Edukacija, trening, znanje osnovni su pokretači razvoja ” – Zoran Đinđić
Pročitaj i ovo:
Tribina “Žene bez straha” održana u Kuli
Tribina "Žene bez straha", u organizaciji Zeleno-levog fronta, održana je u Kuli kao odgovor na sve učestalije oblike digitalnog zastrašivanja žena koje učestvuju u javnom i političkom životu ove opštine uoči lokalnih izbora.
Grupa za zdravstvo ZLF: Reakcija na smrt dva pacijenta u Čačku
Urušavanje zdravstva nije tek apstraktan, politički koncept. To je proces koji se direktno odslikava na život i nepotrebnu smrt svih nas. Ono što se dešava u bolnici u Čačku nije tek događaj izolovan od sistema koji je SNS postavio - sistema krađe, postavljanja podobnih, partijski lojalnih direktora i urušavanja javnog zdravstva zarad jačanja interesa privatnog kapitala.
Lazović: Vučićev bes zbog veštačke inteligencije je jeftina predstava
"Ovom prilikom treba sebe da ponize, da pokažu da ništa ne znaju i da, pošto su oni nesposobni, mora Vučić sve sam. Sve to što on radi jeste jeftina predstava, ali to izgleda da radi kod njegovih birača", rekao je Lazović za Danas.






