
Član Privremenog organa grada Beograda i nosilac liste “Srbija protiv nasilja” na beogradskim izborima Dobrica Veselinović objavio je da je 11. sednica tog organa održana danas po skraćenom postupku, bez rasprave i da je usvojeno 218 tačaka dnevnog reda, za manje od 10 minuta.
„Odbijen je naš predlog da se pod tačkom razno uvrsti preporuka gradskom pravobranilaštvu da odustane od naplate sudskih troškova u postupcima koje je vodilo po službenoj dužnosti i time spase od budućih troškova i izvršitelja one koji već žive od mizernih plata“, naveo je Veselinović.
Pročitaj i ovo:
Đorđević o reakciji policije u Beogradu: Samo čine ljude još bešnjim
Kopredsednica stranke Zeleno-levi front (ZLF) Biljana Đorđević ocenila je večerašnju akciju policije ispred Rektorata Univerziteta u Beogradu kao "nadrealnu", navodeći da takvim potezima vlast samo čini ljude "bešnjim i bešnjim".
Đorđević: Upad policije u Rektorat nije izolovan incident, već deo kontinuiteta
U intervjuu za portal Mašina narodna poslanica i kopredsednica ZLF Biljana Đorđević ističe da je Univerzitet već bio na meti, te da su aktuelna dešavanja deo šireg procesa pritisaka na akademske institucije, te dodaje da bi se sličan scenario dogodio i bez konkretnog povoda.
Radomir Lazović: Tri ključne odlike lokalnih izbora i dve opasnosti koje treba izbeći
Tri ključne odlike upravo održanih lokalnih izbora su veliki pad podrške SNS, zatim ogromno angažovanje kriminalaca i batinaša za zastrašivanje i izbornu krađu kojom su pokušali da taj pad podrške nadomeste i odlučnost građana da se bore da oslobode svoje gradove i zemlju – kaže za Danas Radomir Lazović, kopredsednik Zeleno-levog fronta.






