Dobrica Veselinović, kandidat za gradonačelnika ispred pokreta Ne davimo Beograd i koalicije „MORAMO za dobar grad“ kaže da je problem splavova na Savskom keju mogao odavno i jednostavno biti rešen da je postojala dobra volja koja je izostala zbog političkih kalkulacija Aleksandra Šapića i gradskih vlasti.

“Za mene je neprihvatljivo da problem nelegalnih objekata na savskom nasipu i savskom keju već više od deset godina niko nije rešio. Opština Novi Beograd i Aleksandar Šapić ne žele da reše ovaj problem jer je on proizvod njihovih političkih kalkulacija,” rekao je Veselinović.

On je ponovio da će, kada uđe u institucije, kaolicija MORAMO bez odlaganja pristupiti rešavanju i ovog, i svih problema koji ugrožavaju dobar život građana u Beogradu, navodeći da je za mnoge od tih problema dovoljno samo da se postojeći zakoni doslovno primenjuju, što nije slučaj već poslednjih deset godina.

“Pokret Ne davimo Beograd i koalicija MORAMO će, bez odlaganja, pristupiti rešavanju ovog problema. A samo jedan podatak, 80% ovog problema se može rešiti samo ako bi se poštovao zakon.”

Sanja Iguman, aktivistkinja Ne davimo Beograd, živi na Novom Beogradu u blizini obale reke koja je već godinama zatrpana nelegalnim objektima, i  kaže da su splavovi na savskom keju izvor niza, kako ekoloških tako i bezbednosnih problema. Dodaje da prioritet mora biti pravo građana na korišćenje javnih dobara a ne finansijski interes pojedinaca koje štiti lokalna vlast.

“Problem je u ne poštovanju postojećih zakona. Znači kada bi se poštovali zakoni koji sada postoje mi bismo imali ugostiteljske objekte na našim obalama reka ali bi oni bili raspoređeni na način koji stavlja u prvi plan građane i njihovo javno dobro i pravo na korišćenje javnog dobra a tek onda privatnike i njihov finansijski interes.”

Pročitaj i ovo:

Robert Kozma, lični stav: Na dan prosvetnih radnika nema razloga za slavlje

Danas je Dan prosvetnih radnika u Srbiji, ali nastavnice i nastavnici nemaju razloga za slavlje. I tako će biti sve dok koruptivno-kriminalni režim odbija da ih uvaži, sasluša i ispuni zahteve prosvetnih sindikata, a ujedno i da prestane sa praksom zaluđivanja prosvetnih radnika i građana Srbije da u budžetu nema para za povećanje plata i poboljšanje uslova nastavničke profesije.