Poseta Gorana Vesića građevinskoj inspekciji dešava se u trenutku kada se na Vračaru urušavaju zgrade, a imovina i životi ljudi su ugroženi upravo nekontrolisanom gradnjom. Šta je potrebno da se desi, da li je potrebno da neko pogine, da bi se ovaj problem shvatio ozbiljno? Umesto da neko snosi posledice, da pljušte ostavke i da se traži odgovornost, Vesić se hvali rezultatima građevinske inspekcije. – poručio je Radomir Lazović iz Ne davimo Beograd. 

Sa druge strane grada imamo opštu privatizaciju obala divljom gradnjom, i na savskoj i na dunavskoj obali. Na savskom nasipu sinovi, a u bloku 45 kumovi bivšeg predsednika Tomislava Nikolića nesmetano grade nelegalne objekte. Na Avali, u Borči, na Zvezdari, u svakom kraju grada, Beograd je pod enormnim pritiskom divlje gradnje koja opterećuje ionako napregnutu i nedovoljnu infrastrukturu grada. 

Vesićevo zadovoljstvo ostvarenim rezultatima građevinske ispekcije može se smatrati samo kao pohvala selektivnom pristupu u sprovođenju zakona i ne mešanju inspekcije u dilove koje naprednjački investitori prave sa svojim saučesnicima u vlasti. 

Pročitaj i ovo:

“Režim se takmiči u boli s majkom koja je izgubila sina, mladi porazili Vučića”: Đorđević o dešavanjima ispred i u parlamentu

"Teško je objasniti ponašanje iz 'ćacilenda' prema jednoj majci koja je izgubila sina, a jasno je da je bilo potrebno napraviti jednu buku, da se prikrije komemorativni skup 1. novembra, kao i pljačka koja se dešava u parlamentu o Generalštabu" - tako kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević opisuje situaciju koja se dešava ispred i u Skupštini Srbije.