Poslanik Zeleno-levog fronta (ZLF) i profesor Filozofskog fakulteta u Nišu Rastislav Dinić ocenio je večeras da je “krajnje vreme” da se svi mobilišu u odbrani univerziteta i akademske zajednice.
“Bez saučesnika unutar same akademske zajednice, vlast se ne bi usudila na ovako nešto i mislim da upravo tim saučesnicima i kolaboracionistima, neću oklevati da ih tako nazovem, treba poručiti da ih čeka pravda već za nekoliko meseci kada se vlast bude promenila na izborima”, kazao je Dinić za televiziju Nova povodom ukidanja tri departmana na Filozofskom fakultetu u Nišu.
Naveo je da ima naznake da će prolećno zasedanje Skupštine Srbije biti održano, ali da to ne mora da znači da će je stvarno i biti.
“Više puta smo prisustvovali menjanju datuma, ja ne bih bio iznenađen i da ne bude sednice do kraja proleća, važno je da budemo spremni za to kad kod se bude desila”, rekao je on.
Pročitaj i ovo:
Ibar ne sme biti sredstvo političkog pritiska
Pročitajte autorski tekst naše narodne poslanice Anđele Ruvidić o izjavi Aleksandra Vučića u kojoj preti da će da promeni tok Ibra.
Lazović: Vlast u Srbiji je pokušala da sakrije posetu Zelenskog
Kopredsednik stranke Zeleno-levi front Radomir Lazović ocenio je večeras u Čačku da je aktuelna vlast „pokušala da sakrije“ posetu predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog Srbiji. On je rekao agenciji Beta da prijem ukrajinskog predsednika u Srbiji „ne izgleda kao podrška“ predsednika Srbije Aleksandra Vučića Zelenskom, „već kao jedan posao iz koristi u koji je on morao da uđe iz različitih razloga“.
Đorđević: SNS nema dobrog kandidata za predsednika Srbije
Republička poslanica stranke Zeleno-levi front (ZLF) Biljana Đorđević rekla je da bi po Ustavu predsednički izbori u Srbiji trebalo da se održe pre parlamentarnih, "ali da je svima jasno da Srpska napredna stranka (SNS) nema dobrog kandidata i da je to razlog zašto oni žele da idu na parlamentarne pre predsedničkih izbora".







