
Danas je dve godine od pogibije rudara u rudniku Soko.
Zeleno-levi front podneo je zahtev Narodnoj skupštini za formiranje anketnog odbora koji bi utvrdio činjenice o ovoj nesreći, kao i odgovornost nadležnih. Zahtev je podnet prvog dana stupanja na dužnost narodnih poslanika, u avgustu 2022. godine, a do danas nije bilo odgovora.
“Za ovu nesreću niko nije odgovarao, a dodatno je skandalozno što je ovaj slučaj zataškan i gurnut pod tepih”, izjavio je Dobrica Veselinović povodom godišnjice od nesreće u kojoj je osam rudara tragično izgubilo život.
Pamtimo i nećemo odustati od toga da porodice i javnost dobiju istinu o ovoj tragediji, a da krivci odgovaraju. Na nama je da napravimo društvo u kojem profit nije važniji od ljudskih života.
Pročitaj i ovo:
25 opozicionih odbornika u Užicu uz građansku inicijativu „Ujedinjeni za Sevojno“
Opozicione odborničke grupe u Skupštini grada Užica (Užička republika, Užička akcija, Demokratska stranka, Zeleno-levi front, Narodni pokret Srbije, SRCE i Novi DSS), koje čini 25 odbornika i odbornica, pružaju punu političku podršku listi „Ujedinjeni za Sevojno“, koja je nastala kao rezultat angažovanja i inicijative građana i aktivista iz Sevojna.
ZLF Novi Sad: Izgradnja crkve na šetalištu Štrand nije u skladu sa urbanističkim planom
Novosadski odbor Zeleno-levog fronta (ZLF) saopštio je danas da ne podržava izgradnju crkve na šetalištu "Štrand", u gradskom naselju Limanu 1, navodeći da izgradnja verskog objekta na toj lokaciji nije u skladu sa Generalnim urbanističkim planom.
ZLF i druge grupe antifašista i ove godine sprečili obeležavanje odavanja pošte Milanu Nediću
Tražili smo da se zabrani skup u kome oni slave jednog ratnog zločinca, kvislinga, saradnika sa nacističkim okupatorom. Tražili smo da policija reaguje u skladu sa Ustavom Republike Srbije i zabrani veličanje ratnih zločinaca i fašista.






