Danas je održana konferencija za medije koalicije Moramo – Za dobar grad u Gradskoj skupštini, na kojoj je najavljena 10. sednica Skupštine grada Beograda.

Šef odborničke grupe, Dobrica Veselinović je na konferenciji za novinare rekao da sutrašnja sednica Skupštine grada Beograda “neće biti toliko obeležena ni velikim projektima, ni rebalansima budžeta, ni rebalansima poslovanja gradskih komunalnih preduzeća, već će biti obeležena neadekvatnim i vrlo nedoličnim ponašanjem i odgovorom grada i gradonačelnika na nasilje koje se desilo u Beogradu”.

Beogradu treba promena, potrebni su mu vanredni izbori, izjavio je Dobrica Veselinović i dodao da ne zna zašto se gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić “toga plaši i krije” kada je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao da “izbore možemo da imamo kad god želimo”.

Za utorak, 20. juna, zakazana je deseta sednica Skupštine grada Beograda sa više od 40 tačaka dnevnog reda.

Pogledajte celu konferenciju za medije:

Pročitaj i ovo:

ZLF Smederevo: Da li će radovi na zameni vodovodnih instalacija poslužiti kao izgovor za početak rekonstrukcije Karađorđeve ulice?

ZLF Smederevo obaveštava javnost da iako tender za rekonstrukciju Karađorđeve ulice u okviru LIID projekta još uvek nije raspisan, obavljene su sve pripremne radnje, sprovedene javne nabavke, doneta odluka o dodeli ugovora izvođačima radova i izdate građevinske dozvole koje omogućavaju da rekonstrukcija vodovodne mreže u Karađorđevoj ulici počne u najskorijem roku.

Šapić zatvara Kalemegdan za građane, a otvara ga za privatno obezbeđenje

Odluka Grada Beograda da se Kalemegdan zatvara tokom noći nema veze sa bezbednošću građana, već jedino sa finansijskom bezbednošću SNS-SPS kriminalne elite. Ovom odlukom, gradska vlast još jedan javni prostor predaje u ruke privatnom obezbeđenju. Ista firma koja obezbeđuje Kalemegdan već ima desetine ugovora sa gradom, a njihove usluge plaćaju svi Beograđani i Beograđanke, pa i oni nad kojima su pripadnici ovog privatnog obezbeđenja vršili nasilje u prethodnim mesecima.