Lokalna grupa aktivista i aktivistkinja sa Starog grada danas je sprovela akciju čišćenja dela dunavskog keja kod Kule Nebojša. Ovom prilikom smo sa zelene površine uklonili čak 100 džakova punih smeća.

Našoj najavi čišćenja neposredno se odazvala i gradska služba. Naime nakon višemesečnog ignorisanja nagomilanog đubreta u ovom delu grada, JKP Gradska čistoća je juče naprasno rešila da se pozabavi ovim problemom. Tim povodom se na svom Fejsbuk profilu oglasio i predsednik opštine Radoslav Marjanović pohvalivši brzu reakciju pomenutih službi.
Iako nam je drago da su gradske službe želele da nam smanje posao, ono što zabrinjava je zanemiraivanje ovog problema koji je tek posle dugoročnog upozoravanja i molbi građana i građanki donekle rešen.

“Nama je sa jedne strane jako žao zato što je bilo potrebno da se angažuje ceo komšiluk da bi se nadležni naterali da rade svoj posao, ali sa druge strane nam je drago da se to desilo. Nakon intervencije JKP Gradska čistoća mi smo sakupili oko 100 dzakova djubreta, tako da smo zajednički detaljno očistili prostor. Ovo je dokaz da kada naprednjačkim vlastima zasmeta reakcija građana, odjednom javne službe mogu da reše dugogodišnji problem. Više bismo voleli da JKP Gradska čistoća radi svoj posao redovno, a ne samo kad se moćnici uplaše za svoj rejting” – poručio je Aleksandar Stevanović, koordinator opštinske grupe Stari Grad iz Ne davimo Beograd.

Ne davimo Beograd često organizuje akcije čišćenja komšiluka, a već u sutra, u nedelju je najavljeno novo okupljanje komšija i čišćenje na Miljakovcu, ulica Vareška 4, kod robne kuće.

Pogledajte kako je prošla akcija čišćenja na ovom linku.
Pročitaj i ovo:
Pavićević: Stavovi EU u značajnoj meri zavise i od nas i našeg angažmana
Đorđe Pavićević, profesor fakulteta političkih nauka i poslanik Zeleno-levog fronta kaže za Danasa da donošenje rezolucije Evropskog parlamenta i što je još važnije rasprave unutar njega pokazuju da jedini istinski i delotvorni saveznici koje građani Srbije trenutno mogu pronaći u svojoj borbi protiv autokratije jesu sestrinske evropske partije „koje su se zajedno sa svima nama izborile da EU promeni sliku o režimu u Srbiji“.
Lazović: “Ćacilend” postoji u cilju izazivanja nasilja, u Rezoluciji o Srbiji ga prepoznali kao problem
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović rekao je da je “Ćacilend” postavljen ispred Narodne Skupštine Srbije sa “ciljem izazivanja nasilja”, ali da je Evropski parlament to prepoznao, te da se u tački četiri Rezolucije o Srbiji prepoznali taj “kamp kriminalaca”.
Usvojena rezolucija Evropskog parlamenta o Srbiji: Ceo tekst
Pročitajte prevod teksta rezolucije Evropskog parlamenta o Srbiji u celosti.






