
Advokat Rodoljub Šabić upozorio je danas na slučaj aktivistkinje Aide Ćorović i pokreta Ne davimo Beograd protiv kojih je pokrenuta kampanja preko lažnih profila na društvenim mrežama i „armiju botova“ koja ih širi.
On je za televiziju N1 kazao da takvi „slučajevi“ zatim završavaju u prorežimskim medijima, a kako je kazao, „armija botova“ ih širi dalje stvarajući dodatni animozitet.
„Jedna stvar je sloboda izražavanja, a potpuno druga stvar je maliciozna proizvodnja zla, da se nanese zlo“, rekao je Šabić.
Ocenio je da je jedan od najvećih problema Srbije antagonizovano društvo, gde, kako je dodao, postoji podela na „nas“ i „njih“.
„Ako nastavimo tako ne možemo naći rešenje. Ne treba potcenjivati, vređati“, poručio je Šabić.
Konstatovao je da će se teško bilo šta promeniti bez demontiranja te „mašinerije zla“, jer, kako je kazao, nema šanse da nekome nešto objasnite ako su svakodnevno zatrpani snažno podržanim medijima i delovanjem „armije botova“.
Dodao je da „nije normalno“ ni da se crta kukasti krst na zgradi u kojoj živi član Saveta Regulatornog tela za elektronske medije, „ma šta ko mislio o radu te institucije“.
Pročitaj i ovo:
ZLF Smederevo: Da li će radovi na zameni vodovodnih instalacija poslužiti kao izgovor za početak rekonstrukcije Karađorđeve ulice?
ZLF Smederevo obaveštava javnost da iako tender za rekonstrukciju Karađorđeve ulice u okviru LIID projekta još uvek nije raspisan, obavljene su sve pripremne radnje, sprovedene javne nabavke, doneta odluka o dodeli ugovora izvođačima radova i izdate građevinske dozvole koje omogućavaju da rekonstrukcija vodovodne mreže u Karađorđevoj ulici počne u najskorijem roku.
Lazović: Spremni smo na borbu, podrška studentskom pokretu na izborima
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović naveo je u Danu uživo da će ta stranka dati podršku studentskoj listi i na izborima na jesen ili zimu, što prema njegovim mišljenju može da znači i neizlazak na parlamentarne izbore.
Šapić zatvara Kalemegdan za građane, a otvara ga za privatno obezbeđenje
Odluka Grada Beograda da se Kalemegdan zatvara tokom noći nema veze sa bezbednošću građana, već jedino sa finansijskom bezbednošću SNS-SPS kriminalne elite. Ovom odlukom, gradska vlast još jedan javni prostor predaje u ruke privatnom obezbeđenju. Ista firma koja obezbeđuje Kalemegdan već ima desetine ugovora sa gradom, a njihove usluge plaćaju svi Beograđani i Beograđanke, pa i oni nad kojima su pripadnici ovog privatnog obezbeđenja vršili nasilje u prethodnim mesecima.






