Evropska partija zelenih (EGP), Zajedno za Srbiju i Ne davimo Beograd organizovali su u nedelju panel diskusiju o ekonomiji, a skup je održan u Hotelu Kragujevac.

Tema panel diskusije bila je „Relokalizacija osnovnih sektora i ponovno uvažavanje prava radnika“.

„Ekonomija je teško pogođena pandemijom u Srbiji. Većina malih i srednjih preduzeća još uvek se bori da stane na noge, pojedini sektori su to iskoristili kao izgovor za smanjenje plata, a mere koje sprovodi država ne prave značajnu razliku. Politika vlade je pre populistička nego smislena i uključivala je finansijsku podršku kompanijama, koje bi trebalo da spreče nezaposlenost i helikopterski novac građanima. Štaviše, određene grupe kao što su penzioneri, zdravstveni radnici ili zaposleni u javnom sektoru dodatno su podržane jednokratnom novčanom pomoći ili povišicama od 10 odsto. Povišice nisu imale značajan efekat zbog visoke inflacije i rasta cena. Ne treba zanemariti da je većina mera 2020. godine došla pred izbore, a da se dodatne mere najavljuju za proleće 2022. godine, opet neposredno pred opšte izbore“, zaključci su panel diskusije u Kragujevcu.

Učešće u panelu uzeli su Nikola Nešić, odbornik u kragujevačkom lokalnom parlamentu, Slobodan Jerotić, bivši direktor Toplane Šabac i ekspert za energetsku efikasnost i centralno grejanje, Aleksa Petković, Ne davimo Beograd, Nebojša Zelenović, advokat i bivši gradonačelnik Šapca, Dušica Barović, odbornica u skupštini opštine Loznica i Evelin Hujtebrok, kopredsedavajuća Evropske partije zelenih (EGP).

Originalni naslov: Panel: Ekonomska politika vlade tokom pandemije populistička

Izvor: https://rs.n1info.com/biznis/u-kragujevcu-panel-o-ekonomiji-u-organizaciji-egp-zzs-i-ne-davimo-beograd/

Pročitaj i ovo:

Obeležavamo Svetski dan bez automobila

Zeleno-levi front danas obeležava Svetski dan bez automobila, tako što se naši odbornici, odbornice, poslanici i poslanice, članovi i članice kao i svaki drugi dan kroz grad kreću peške, biciklom ili javnim prevozom.

Biljana Đorđević za Novu: Evropska komisija može i mora da osudi represiju nad građanima u Srbiji

“S obzirom na to da su na okruglom stolu u Strazburu usvojeni zajednički zaključci koji najavljuju veću aktivnost najpre Evropskog parlamenta, verujem da je iz straha od toga da bi EU mogla da stane na stranu građana Srbije, Laki postao malo nervozan. Tako se pojavila ruska služba da optuži EU, pokuša da je odvrati od toga da stane uz sopstvene principe i unapred ocrni obeležavanje godišnjice pada nadstrešnice”, kaže u intervjuu za Novu Biljana Đorđević iz Zeleno levog fronta.

Veselinović za Peščanik: Ako je patriotizam ljubav prema domovini, zašto bi bila nasilna?

Iznenadni huk aviona, drobljenje asfalta pod gusenicama tenkova i onaj težak miris izduvnih gasova dok stari dizel motori sagorevaju gomile ulja pomešanog sa naftom i ispunjavaju vazduh oblacima dima. Gde god skrenete pogled, vide se maskirnim bojama sveže ofarbana vojna vozila koje se vrte oko Ušća, Palate Srbija, da ne kažem SIV-a, i pohlepom srušenog hotela „Jugoslavija“.