Inicijativa Ne davimo Beograd organizovala je i ove jeseni veliku akciju sadnje voćki „Za naš zeleni grad”.
Tokom prethodna dva vikenda sa našim članicama/ovima smo posetili nekoliko beogradskih opština i zasadili smo 80 sadnica trešnje. Zajedno sa sugrađankama i sugrađanima udružili smo snage da bi mnoga dvorišta i zelene površine u Beogradu postale bogatije prirodom. Učesnice i učesnici akcije preuzimaju daljnju brigu o sadnicama.

Nasuprot ulozi institucije, čija je obaveza da donosi i sprovodi rešenja u najboljem javnom interesu, u Beogradu i dalje stoluje trend rasprodaje, uništavanja ili zanemarivanja javnih dobara. Evropski primeri nas u svojim rešenjima nadilaze odavno. Napori koje vlade mnogih gradova preduzimaju već daju rezultate, poput Beča koji je ove godine ocenjen kao najzeleniji grad na svetu. A mi smo često prvi na listi najzagađenijih gradova sveta.

Inicijativa Ne davimo Beograd insistira, na očuvanju i uređivanju gradske prirode, na brizi o postojećoj prirodi, zatim i na njenom uvećanju i bogaćenju. Kao i brojni lokalni problemi, tako i globalni problem klimatske krize obavezuje nas da prirodu uzmemo kao ključnog saveznika u toj borbi.

Zahvaljujemo Rasadniku Milojević na doniranim sadnicama, kao i svima onima koji svojim učešćem u akcijama sadnje doprinose cilju da NAŠ GRAD bude zelenije mesto za život i dobar grad za sve!
#ZaNašZeleniGrad #ZaČistVazduh #NDMBGD
Pročitaj i ovo:
Pokrajinski poslanici i poslanice ZLF osuđuju izjavu potpredsednika Skupštine AP Vojvodine Nemanje Zavišića
Zavišić je na društvenim mrežama izneo otvoreno uvredljive i diskriminatorne tvrdnje o pripadnicima hrvatskog naroda, dovodeći ih kolektivno u vezu sa ustaštvom, uz pozivanje na navodnu „istinu“ da su svi Hrvati ustaše.
Zeleno-levi front obeležio godišnjicu ubistva Zorana Đinđića
Polaganjem cveća u dvorištu Vlade Srbije, Zeleno-levi front je obeležio dvadeset treću godišnjicu ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića.
Radomir Lazović za Vreme: Niko ne može da pobedi sam
Pročitajte intervju kopredsednika i narodnog poslanika Zeleno-levog fronta Radomira Lazovića na nedeljnik Vreme.






