Inicijativa Ne davimo Beograd podržava građane i građanke Banovog brda koji su se danas okupili u odbrani parka na uglu Nikolaja Gogolja i Valjevske ulice zahtevajući da se zaustavi uništavanje ovog parka koje je investitor još jednom pokušao da sprovede na prevaru i poziva građane da pokažu solidarnost sa komšijama sa Banovog brda okupljanjem u 19 časova na uglu Nikolaja Gogolja i Valjevske kako bi sprečili dalje radove.
Naime, uprkos dogovoru komšija sa gradskim i opštinskim vlastima da se radovi u ovom parku neće sprovoditi na silu i van dogovora sa komšijama, investitor je uz ogromno i privatno i policijsko obezbeđenje upao na lokaciju i bez investitorske table započeo radove. Građani iskazuju nezadovoljstvo ispred investitorskog kordona i sa prozora i ne dozvoljavaju nastavak radova.
Podsećamo da se stanari Požeške ulice od broja 158 do 160 već duže vreme bore da spreče gradnju u parkiću između zgrada, nakon što su bez ikakve najave investitori uleteli i posekli 17 stabala i potpuno uništili zelenu površinu. Građani i građanke koji se opiru samovolji investitora često su meta fizičkih napada, ali i pravnog gonjenja, a bahati investitori uživaju svu moguću podršku. Podsećamo da je inicijativa za odbranu ove zelene površine – Sačuvajmo naš parkić nedavno dobila i prestižnu i najstariju nagradu u Srbiji iz oblasti ekologije “ZELENI LIST” pod pokroviteljstvom Radio Beograd 2 i Pokret gorana Vojvodine zbog svog rada.
Pročitaj i ovo:
Radomir Lazović osudio kontramiting ispred mesta gde Dijana Hrka štrakuje glađu
Poslanik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović izjavio je danas u parlamentu da osuđuje kontramiting ispred mesta gde Dijana Hrka štrakuje glađu, zahtevajući utvrđivanje odgovornosti za pogibiju sina Stefana na novosadskoj železničkoj stanici 1. novembra prošle godine.
Kozma: Zar je Srbiji kao ekonomskom tigru potreban hotel Trampovog zeta za privredni razvoj?
Poslanik Zeleno-levog fronta Robert Kozma upitao je danas u Skupštini Srbije, tokom rasprave o zakonu za rušenje zgrada Generalštaba, kako to da je vladajućoj koaliciji potreban hotel Trampovog zeta na mestu tih zgrada, koji bi uticao na privredni razvoj Srbije, kada tvrde da je država ekonomski tigar.
“Režim se takmiči u boli s majkom koja je izgubila sina, mladi porazili Vučića”: Đorđević o dešavanjima ispred i u parlamentu
"Teško je objasniti ponašanje iz 'ćacilenda' prema jednoj majci koja je izgubila sina, a jasno je da je bilo potrebno napraviti jednu buku, da se prikrije komemorativni skup 1. novembra, kao i pljačka koja se dešava u parlamentu o Generalštabu" - tako kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević opisuje situaciju koja se dešava ispred i u Skupštini Srbije.







