Radomir Lazović, kopredsednik i poslanik Zeleno-levog fronta, ističe da je pred njima ozbiljan zajednički posao, pred dolazak specijalne misije Evropskog parlamenta, te da je zato bliža saradnja neophodna.
I on navodi da je želja da pokažu i da u Srbiji postoji značajna alternativa „lažnim evropskim integracijama“ Aleksandra Vučića.
„Aleksandar Vučić i SNS su zapravo najveći neprijatelji EU integracija, oni bi voleli da smo zauvek u ovom stanju između, jer ako bi se primenili strogi EU standardi na slobodu medija ili unapredili izborni uslovi, SNS nikada ne bi dobio izbore, a ako bi imali vladavinu prava, pola vrha države bilo bi u zatvoru“, smatra.
Lazović podseća da su ZLF i PSG nedavno postigli sporazum o bližoj i strateškoj saradnji.
Na pitanje o proevropskoj koaliciji, odgovara da je od tog pitanja u ovom trenutku važnije da svi zajedno, i studenti i civilno društvo, postave pitanje kako da naprave politički pritisak na Vučića da raspiše izbore.
„On će sve uraditi da pobegne što dalje od izbora i mi moramo imati konrektan i dobro osmišljen pritisak, a čini mi se da prikupljanje peticije to nije. Poštujem namere svakoga da se bori na najbolji način na koji smatra, ali mislim da je bolje da koordinišemo snage“, mišljenja je Lazović.
Nakon dogovora kako Vučića privoleti raspisivanju izbora, treba pričati o tome kako na njih izaći i pobediti uprkos krađi, kaže on. „Ali bih odgovor na ovo pitanje ipak ostavio za sada po strani dok se ne dese naredni dogovori i oko tog pitanja“, zaključuje poslanik ZLF.
Pročitaj i ovo:
Marina Mijatović za Mašinu: Retke bolesti između budžetskih cifara i stvarnih potreba pacijenata
Svake godine poslednjeg dana u februaru obeležava se Međunarodni dan retkih bolesti. Tog dana pitanje sistemske brige o osobama koje žive sa retkim dijagnozama ponovo dolazi u fokus javnosti.
Zeleno-levi front će na lokalnim izborima u Kuli podržati listu MLADI KULA
Zeleno-levi front Kula je u prethodnom periodu aktivno radio na objedinjavanju svih antirežimskih snaga u zajednički izborni front smatrajući da je to najefikasniji način da se dođe do pobede nad kriminalnim režimom. Uprkos našim naporima, do takve saradnje nije došlo.
Dragan Nalović, ZLF Seniori – lični stav: Kada se žrtve nasilja proglašavaju krivcima
Događaji u Kuli poslednjih nedelja pokazuju koliko je javni prostor postao skučen i opasan kada se politika, mediji i digitalne tehnologije spoje u isti obrazac diskreditacije.







