Natalija Stojmenović iz Zeleno-levog fronta, govoreći o sednici Skupštine Beograda, na kojoj će se raspravljati o budžetu za 2026. godinu, kaže da je sigurna da će SNS i SPS tvrditi da je budžet razvojni i socijalan. Ocenjuje da će zbog duga Beograda od 68 milijardi dinara, doći do povećanja cena i komunalnih i ostalih usluga koje je grad subvencionisao.”Kada se radi o kapitalnim investicijama, imamo tu crnu kutiju, koja se zove Ekspo, za koju se izdvaja ogroman novac. Jedan od projekata za koji se najviše izdvaja je i Železnička stanica Novi Beograd, projekat koji je započeo još (bivši ministar građevinarstva Goran) Vesić, tu se radi bez ikakve dozvole, ne postoje ni lokacijski uslovi”, ističe.
Kada se radi o socijalnoj komponenti, on jeste socijalan u smislu da se daju vaučeri i omogućuje zarada firmama bliskim Aleksandru Šapiću.
Podseća da su računi za Infostan od kada je došao gradonačelnik Aleksandar Šapić porasli za više od 50 odsto.
Misli da će biti povećan i porez na imovinu.
Dodaje i da će podržati predlog da se raspravlja o situaciji sa Apotekom Beograd, Ćacilendu i Generalštabu, a takođe će predložiti i raspravu o inspekcijskom nadzoru vrtića.
Pročitaj i ovo:
Đorđević: Vlast ne može da raspiše izbore dok je aktivan zahtev za sednicu o nepoverenju vladi
Biljana Đorđević izjavila je da Vlada Srbije ne može da uputi obrazloženi predlog predsedniku Srbije za raspuštanje Narodne skupštine dok je u proceduri zahtev za razmatranje nepoverenja Vladi. S druge strane, premijer može, kao što je mogao i do sada, da podnese ostavku, čime Vlada prestaje da funkcioniše u punom mandatu i otvara se mogućnost za raspisivanje izbora ukoliko se u roku od 30 dana ne formira nova Vlada.
Ko profitira od privrednog rasta?
Kad se zvaničnici hvale napretkom Srbije, najviše vole da govore o BDP-u, odnosno o njegovom rastu, a posebno vole da javni dug mere u odnosu na BDP. Taj broj im se sviđa. On je uglavnom tačan, ali je i prazan, jer ne kaže ništa o tome kome taj rast pripada. Još važnije je pitanje ko će profitirati u budućnosti. Autorski tekst Mladena Vitasa za Danas.
Lazović: Ako Vučić postane premijer, Srbija će se potpuno urušiti
Narodni poslanik i kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović izjavio je danas da će se Srbija kao država potpuno urušiti ukoliko bi Aleksandar Vučić postao premijer.







