Spomenik Draži Mihailoviću bio bi uvreda za sve žrtve zločina koje su sprovodili četnici pod njegovom komandom. Inicijativa Aleksandra Šapića je šamar u lice svim građanima Srbije i antifašističkom nasleđu naše države, zbog otvorene kolaboracije Draže Mihailovića sa nacističkim okupatorom. Naknadno prekrajanje istorije odgovara samo Šapiću, najgorem gradonačelniku Beograda, koji na ovaj način želi da izazove nove podele i manipulaciju javnosti.
Najgori gradonačelnik u istoriji Beograda, Aleksandar Šapić ponovo pokušava da nametne izgradnju spomenika Draži Mihailoviću, ovaj put u novobeogradskom parku Ušće. Svaki nasilnik naprednjačkog režima koji se domogao vlasti u Beogradu i osetio dovoljno bahatim da uništava grad, na ovom mestu na Ušću je hteo da izgradi neki bizarni trag svoje vlasti, pa tako je Siniša Mali hteo jarbol, Vesić pokušao gondolu, a sada Šapić spomenik saradniku fašističkog okupatora.
ZAUSTAVIMO IH I OVAJ PUT!
Pozivamo vas da potpišete peticiju, ali i pozovete prijatelje da to urade kako bi se ova namera osujetila.
Bronzani kip konjanika Draže Mihailovića bi bio uvreda za sve potomke žrtava četničkih pokolja u beogradskim naseljima Vraniću i Boleču, drugih žrtava dokazanih mučenja i egzekucija civila i pripadnika partizanskog pokreta, kao i svakog antifašistu i antifašistkinju.
U svakom aspektu vođenja grada, Aleksandar Šapić se pokazao kao nesposoban. Od uništavanja javnog prevoza i katastrofalnih saobraćajnih gužvi koje svakodnevno parališu Beograd, preko investitorskog urbanizma koji popunjava svaku slobodnu površinu grada, širenja Beograda na vodi, poklanjanja Generalštaba, ogromnog zagađenja vazduha kojim se niko ne bavi, a evo sada i do pokušaja revizije istorije i gradnje spomenika nacističkom kolaboracionisti, Šapić ne zaslužuje da bude gradonačelnik Beograda.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.







