S obzirom da problem deponije u Crvenki datira unazad više od decenije i da JKP „Vodovod“ iz Crvenke koje upravlja istom, ne može da se nosi sa ovim ozbiljnim problemom. Stanovnici mesta Crvenka su izloženi konstantno neprijatnim mirsom paljevine i smradom, koji se širi sa deponije, pogotovo u danima pojačanog vetra.
Rešenje ovog problema je što skorije otvaranje Regionalnog centra za upravljanje otpadom „Rančevo“, a odluku o osnivanju „Rančeva“ Skupština opštine Kula je donela 07. decembra 2021. godine. „Rančevo“ je regionalna deponija koja je već uveliko trebala da počne sa radom, a obrazovan je Sporazum o osnivnju JKP Regionalni centar za upravljanje otpadom „Rančevo“, za grad Sombor i opštine Kula, Apatin, Odžaci i Bač.
Dok čekamo u nedogled početak rada „Rančeva“, deponija u Crvenki i dalje gori i predstavlja pravu ekološku-bombu. Pored smrada, pojačani miris plastike i opiljci se lepe za disajne organe. Posebno su ugrožena deca, starije osobe, kao biljni i životinjski svet.
Lokalna vlast Srpske napredne stranke i njenih satelita, SVM i SPS, bavi se organizovanim odlaskom u tzv. „Ćacilend“, dovođenjem batinaša i bezbedonosno interesantnih lica da se obračunavaju sa građanim opštine Kula, koji mesecima protestuju i traže pravdu za nastradale u Novom Sadu.
U daljem radu Skupštine opštine Kula, odbornici ZLF (Kritična masa – za pobedu), nastavće da kroz institucije i ulične akcije pritiskaju nesposobnu lokalnu vlast da se okonča problem deponije u Crvenki i da se problemi zagađenja životne sredine ne rešavaju dodlom povelje počasnog građanina opštine Kula, bivšoj ministarki Ireni Vujović. Zeleno-levi front ima rešenje za ovakve probleme i odgovornom politikom će građanima opštine Kula predstaviti svoj plan „zelen politike“.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.







