Marina Mijatović iz Zeleno-levog fronta obratila se danas u Skupštini Srbije mandataru Đuri Macutu i pitala da li će neko odgovarati za ugrožavanje zdravlja i života pacijenata na odeljenjima intenzivne nege.

„Juče smo čuli da je Macut pričao o zdravstvu i izneo 15 rečenica o tome, a mi kažemo da je to zdravstvo kojem je potrebna intenzivna nega, ali ne ona gde se virusi i bakterije porede sa bubama, već sigurno zdravstvo za pacijente“, rekla je Mijatović.

Ona je upitala Macuta da li je govorio o zdravstvu „gde neovlašćena fizička lica ulaze u intenzivnu negu“.

„I ugrožavaju život pacijenata, gde neovlašćena fizička lica dobijaju na uvid medicinsku dokumentaciju pacijenta, gde je 20 kamera upereno u lice pacijenata koji imaju potrebu za intenzivnom negom“, dodala je.

Mijatović je rekla i da očekuje od Macuta da kaže ko će odgovarati za kršenje prava pacijenata i ugrožavanje zdravlja i života pacijanata.

„Rekli ste da ćete rešiti problem lista čekanja. Zar ih jednom nismo u potpunosti rešili? Da li su to liste gde zabranjujete pacijentima da se prijavljuju na te liste čekanja“, upitala je.

Podsetimo, studenti u blokadi nedavno su izneli svoj šesti zahtev, a to je da se utvrdi ko je odgovoran za boravak tokom marta novinarskih ekipa i predsednika Srbije Aleksandra Vučića u intenzivnoj nezi UKSC, gde su bili pacijenti, povređeni u požaru u Kočanima u Severnoj Makedoniji.

Pročitaj i ovo:

Zdravko Janković: Brodovi-hoteli umesto uklonjenih splavova na Savi?

Lice starog Beograda polako, ali sigurno nestaje. Sa projektom Beograd na vodi korenito se promenio izgled grada na obalama i nastavlja da se menja. Proteklog vikenda raspisan je tender za čišćenje leve obale Save, od ušća do Gazele. Na tom prostoru trebalo bi da se izgradi međunarodno putničko pristanište za brodove hotele za izložbu EXPO.

Vlast najavljuje najveći udar na državne univerzitete do sada

Zeleno-levi front upozorava na opasne namere predsednika republike i Srpske napredne stranke da kažnjavanjem državnih univerziteta uništi visoko obrazovanje u Srbiji, koje je više od dva veka jedan od najvažnijih stubova moderne srpske državnosti, čak i pre nego što je moderna srpska država postojala.