Zeleno-levi front poziva sve građane da se 15. marta pridruže studentskom protestu u Beogradu, a naše članove i simpatizere pozivamo da prate uputstva organizatora i pomognu da protest prođe u mirnom duhu – kako su organizatori i zamislili. 

Pozivamo sve učesnike protesta da se uzdrže od nepotrebnih reakcija i ne nasedaju na moguće provokacije, posebno učesnika bizarnog kampa ispred Predsedništva. Ignorišite ih, udaljite se, obavestite redare i sami poštujte instrukcije redara i organizatora. Sukobi i nove podele jedino odgovaraju naprednjačkom režimu. Niko ne želi nasilje osim njih. Građani su prethodnih meseci organizovali stotine okupljanja, blokada i protesta širom Srbije, i nikada nije bilo ni najmanjih problema. Dodatno, studenti su pokazali da režim nema odgovor upravo na ovakav vid borbe. Ovo zaslužuje poštovanje.

Molimo vas da se budete odgovorni i da svojim ponašanjem olakšate organizatorima da sve protekne u najboljem redu!

Pročitaj i ovo:

Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode

Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.