Danas je Dan prosvetnih radnika u Srbiji, ali nastavnice i nastavnici nemaju razloga za slavlje. I tako će biti sve dok koruptivno-kriminalni režim odbija da ih uvaži, sasluša i ispuni zahteve prosvetnih sindikata, a ujedno i da prestane sa praksom zaluđivanja prosvetnih radnika i građana Srbije da u budžetu nema para za povećanje plata i poboljšanje uslova nastavničke profesije.

Takođe, nema razloga za slavlje dok ne smenimo SNS režim i ne otklonimo temelje korupcije u našem društvu. Pre nedelju dana za vreme protesta prosvetnih radnika u Beogradu, nastrešnica na železničkoj stanici u Novom Sadu se srušila, a četrnaest naših građana, mladih i dece, nažalost je poginulo.

Korupcija ubija! Ona se sistemski razvija odozgo. Zbog toga su i najodgovorniji oni koji su na čelu sistema. Međutim, široko rasprostranjena korupcija nije moguća bez korupcije znanja. Urušavanje našeg obrazovnog sistema je deo te pogubne jednačine.

Ne bore se nastavnici samo za sebe. Oni se bore i da se (ponovo) uspostavi sistem u kojem se cene znanje i stručnost, a time i da kao društvo iskoračimo i ne budemo više pod SNS nastrešnicom koja se klima pod teretom njihovih dilova, ugradnji i korupcije. Prosvetni radnici vrlo dobro znaju da je jedan od temelja korupcije u ignorantskim stavovima da znanje nije bitno, da se sve može završiti preko veze, da uvek postoje prečice i da pravila važe samo za druge.

Kada sistematično nipodoštavaju i urušavaju znanje i prosvetu, kada stručnim ljudima poručuju da su nebitni, kada za glavnu vrednost u društvu promovišu stav „vrediš koliko imaš, a ne koliko znaš“, što vladajući režim čini kontinuirano sve ove godine, oni zapravo stvaraju uslove za njihove lukrativne dilove i pljačke građana. Posledica srozavanja prosvete su korumpirani kadrovi koji su zajedno sa kriminalnom vlašću saučesnici u stvaranju nastrešnice koja stoji iznad našeg društva.

Zeleno-levi front će nastaviti da se bori za društvo bez korupcije, odgovorne institucije, dostojanstvene uslove za rad prosvetnih radnika i sistem u kom se cene znanje i stručnost, a ne ugradnja i korupcija!

Pročitaj i ovo:

Iskakanje tramvaja pravilo, a ne slučajnost – koliko života će još ugroziti pogubna Šapićeva saobraćajna politika?

U današnjem incidentu na Dorćolu, u kome je tramvaj iskočio iz šina, ozbiljnije je povređeno 15 osoba. Šta još mora da se desi, da bismo u Beogradu mogli da se bezbedno krećemo - jer nesreće poput ove uveliko više nisu slučajnost, već pravilo u glavnom gradu. Nesreće u šinskom saobraćaju su direktna posledica nebrige za saobraćajnu infrastrukturu i održavanje šinskog sistema, dok je fokus gradske vlasti na uništavanju GSP-a i zloupotrebi javnog prevoza za punjenje džepova privatnika bliskih SNS-u.

Veliki intervju Biljane Đorđević za portal Monitor

Vučić je bolje od Miloševića čitao globalni trenutak. I djeluje da on i sad čeka da se javi za njega povoljniji međunarodni trenutak za razriješenje političke krize. Ali, prvi put, taj za njega povoljniji trenutak neće doći - rekla je kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević.

Lazović: Ne vidim da od podrške studentima ima boljeg predloga

„Ni u jednom trenutku ne mogu da zamislim da ZLF bude konkurencija studentima. Takođe, ne vidim da od podrške studentima ima boljeg predloga. ZLF-u je glavni cilj pobeda nad kriminalnim režimom čemu želimo da damo svoj maksimalni doprinos kroz zajedničku borbu“, kaže za Danas Radomir Lazović, kopredsednik Zeleno levog fronta.