Kockarnica u Srbiji ima duplo više od škola – čak 3600. Izmene Zakona o oglašavanju predviđaju da više neće smeti da se reklamiraju na bilbordima, televizijama, sajtovima, novinama.
Biće dozvoljeno oglašavanje na sportskim događajima i posle 23 časa na televiziji. Neće biti svetlećih reklama, javne ličnosti neće smeti da promovišu klađenje, a ministarstvo trgovine, obrazlaže da je cilj zaštita maloletnika.
Javna rasprava o nacrtu zakona je završena, ali Zakon propušta da uredi državno oglašavanje odnosno reklamiranje državnih institucija i firmi.
Šta sve obuhvata, a šta propušta, za Novu S je objasnila kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević.
Ona pojašnjava da li je to ovo što sada nudi vlast i koliko je međutim olakšanje za kladionice to što mogu da se reklamiraju na stadionima tokom utakmica, na televizijama, za vreme sportskih takmičenja i pola sata pre i posle i da im nije zabranjeno da se bave „društveno odgovornim akcijama“ kao i da mediji o tome izveštavaju.
Zeleno-levi front je podneo predlog izmena Zakona o oglašavanju 8. marta ove godine.
Pročitaj i ovo:
Autorski tekst Milana Markovića i Milene Jerotijević: Nisu nam potrebni „terapeutski delfini“
Veliki broj naučnh studija, kao i brojnih detaljnih istraživanja o efikasnosti terapije potpomognute delfinima pokazali su da nema dovoljno dokaza da DAT ima terapijsku vrednost.
Samit o zapadnom Balkanu u Londonu: ZLF i PSG pozvali na međunarodnu osudu režima u Srbiji
Narodna poslanica Jelena Jerinić iz Zeleno-levog fronta i narodni poslanik Vladimir Pajić iz Pokreta slobodnih građana učestvovali su na Samitu o Zapadnom Balkanu, koji se ove godine održava u Londonu.
ZLF na Svetski dan hrane: Važno je da hrana bude dostupna za sve
Danas je Svetski dan hrane. U svakodnevnoj društvenoj i političkoj krizi u kojoj je naša zemlja, čini se da zaboravljamo da je ova najosnovnija životna potreba mnogima u našoj zemlji nedostupna ili ograničeno dostupna.