Kandidat za gradonačelnika liste “Biramo Beograd” Dobrica Veselinović izjavio je da na izbore izlaze sa idejom o pobedi jer ne žele nijedan grad, opštinu i ulicu da prepuste Srpskoj naprednoj stranci
On je na konferenciji za novinare u Beogradu istakao da je investitorski urbanizam jedan od najvećih problema Beograda, navodeći da u zaštićenim delovima Beograda niču zgrade i da se dozvoljava takav razvoj grada.
Prema njegovim rečima, saobraćajni kolaps je problem koji je potrebno hitno rešiti ulaganjem u javni prevoz i širenjem mreže žutih traka.
„Problem Beograda je i stanje zdravstvenih ustanova, ambulante u kojima se lečimo se raspadaju i nemoguće je zakazati ozbiljnije preglede i analize“, predočio je Veselinović.
Prema njegovim rečima, SNS je favorizovala projekte poput Beograda na vodi i ostale stvari koje ne čine život Beograđana boljim, nego omogućavaju ljudima bliskim SNS da se obogate.
Kao veliki problem građana Beograda Veselinović je naveo stanje vrtića i škola, dodavši da posle majske tragedije u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ ništa nije urađeno da se bezbednost u školama poboljša i građani ne mogu bezbrižno da šalju decu u škole.
Kandidat za zamenika gradonačelnika Miloš Pavlović je izjavio da je uzrok svih problema u Beogradu vlast koja je u potpunosti ogrezla u kriminal.
„Problem je vlast koja obavlja javnu funkciju u stranačkom interesu, a ne u interesu Beograđana“, rekao je Pavlović.
Pročitaj i ovo:
ZLF: Napad “Belih” na aktivistu koji je sa grupom građana sprečavao bušenje i ugrožavanje Savskog nasipa
Zeleno-levi front upozorava javnost ogoljeno nasilje koje prati pokušaj Elektrodistrubucije Beograd da postavi kabl namenjen za električnu energiju za potrebe nelegalnih splavova na Savskom keju kod bloka 45. Građani koji danima pružaju otpor ovim radovima i lično brane nasip od bušenja, jutros su iskusili brutalnu silu parapolicijske komunalne brigade - “Belih”.
ZLF Subotica: Gradska kuća – simbol nebrige ili potencijalna opasnost?
Na današnji dan navršava se tačno devet meseci od tragedije u Novom Sadu kada je pad nadstrešnice usmrtio građane. Tim povodom odbornik Zeleno-levog fronta u Skupštini grada Subotice, Luka Vučinac, upozorio je na sličnu opasnost koja, kako navodi, svakodnevno vreba i prolaznike u centru Subotice – od Gradske kuće.
ZLF i PSG: Zajedničko saopštenje na 30. godišnjicu stradanja u Oluji
Delegacije Pokreta slobodnih građana i Zeleno-levog fronta prisustvovale su danas komemoraciji povodom 30 godina od operacije „Oluja“, održanoj u selu Donji Žirovac, u opštini Dvor na Uni. Na ovom mestu su u avgustu 1995. godine ubijeni civili iz izbegličke kolone, među kojima je bilo i dece.